اعتراف تکاندهنده زنگنە : تحریم‌ها سخت‌تر از شرایط ۸سال جنگ با عراق است

70
اعتراف تکاندهنده زنگنە : تحریم‌ها سخت‌تر از شرایط ۸سال جنگ با عراق است
اعتراف تکاندهنده زنگنە : تحریم‌ها سخت‌تر از شرایط ۸سال جنگ با عراق است

روز ۱۶بهمن۹۷ در یک اعتراف تکاندهنده زنگنە به گوشه‌ای از وضعیت وخیم اقتصادی ایران اشاره کرد و گفت: «تحریم‌ها سخت‌تر از شرایط ۸سال جنگ با عراق است.

وزیر نفت رژیم ایران گفت: بعد از تحریم فقط کشور ترکیه است که از جمع کشورهای اروپایی از ما نفت می‌خرد و اروپایی‌ها به هیچ عنوان نفت از ایران برداشت نمی‌کنند با این که دو کشور اروپایی عملاً مجوز خرید نفت از ایران را دارند و ما بارها با آنها تماس گرفته‌ایم اما جواب تماس ما را نمی‌دهند.

حتی عراق هم حاضر نیست کمترین کمکی بکند. ماهی بیش از ۲۰۰میلیون دلار گاز به عراق صادر می‌کنیم، پولش را نمی‌دهند. ۲میلیارد دلار طلبکاریم نمی‌دهند».

«از اروپا، هیچ کشوری حتی پاسخ تماس ما را هم نمی‌دهد».

«من با چینی‌ها و روس‌ها حاضر به همکاری بودم اما طرف مقابل هم باید بپذیرد».

زنگنه گفت: «برای توسعه فاز ۱۱ با چینی‌ها مکاتبه کردیم، پاسخ ندادند.

درباره گاز به پاکستان، حتی یک متر خط لوله هم نکشیدند».

پیش‌تر زمانی‌نیا، معاون زنگنه، گفته بود: «چین، هند، ژاپن، کره جنوبی و بقیه کشورهایی که معافیت آمریکایی گرفته‌اند هم حاضر نیستند یک بشکه بیشتر از معافیتی که گرفته‌اند نفت خریداری کنند».

یک کارشناس حکومتی بنام صادق‌ الحسینی گفت:

«باید به سمت جراحی بزرگ برویم. اگر سال آینده مشکلات سال ۹۶ تکرار شد دیگر برقراری بسته حمایتی ارزش نخواهد داشت».

اعتراف تکاندهنده زنگنە وزیر نفت رژیم درست رودرروی خط «امیددرمانی» روحانی، بیانگر یک واقعیت است و آن این‌که اقتصاد وابسته به نفت و «واردات‌محور» با بسته‌شدن شریانهای نفتی و پولی رژیم،‌ دارد به سمت خفگی پیش می‌رود.

در چنین شرایطی، رژیم چه کوتاه بیاید و تن به تسلیم و مذاکره بدهد و چه به سمت رویارویی با جامعه جهانی برود، در انتهای هر دو مسیر، با قیام مردم روبه‌رو خواهد شد!

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy