موشک کروز با تکنولوژی چند دهه پیش آمریکا به اسم هویزه رونمایی شد

121
موشک کروز با تکنولوژی چند دهه پیش آمریکا به اسم هویزه رونمایی شد
موشک کروز با تکنولوژی چند دهه پیش آمریکا به اسم هویزه رونمایی شد

روز ۱۳بهمن ۹۷ یک موشک جنگی کروز به‌نام هویزه ۸ ماهیت تبلیغاتی قدرت‌نمایی رونمایی شد.

 موشک کروز که تکنولوژی آن متعلق به چند دهه پیش آمریکاست و به گفتهٔ کارشناسان، از روی نسخهٔ چینی کپی‌برداری شده است.

این موشک به ادعای رژیم ۱۳۰۰کیلومتر برد دارد.

این اقدام به‌منظور جبران شکست موشک ماهواره‌بر موسوم به پیام در ماه گذشته صورت گرفته است.

اما به جای نمایش قدرت به نمایش ضعف و درماندگی نظام تبدیل شد.

سیمای حکومت ۱۳بهمن ۹۷ اخبار مربوط به رونمایی موشک هویزه ۸ را پخش کرد و گفت: «پیشرفت موشک‌های قابل‌ملاحظه در موشک‌های کروز ایرانی با رونمایی از هویزه.

موشک هویزه با برد بیش از ۱۳۰۰کیلومتر توانایی انهدام طیف متنوعی از اهداف را با توجه به قابلیت‌های تاکتیک‌پذیری خود دارد.

پیش از این موشک کروز زمینی سومار که سال ۹۳ رونمایی شده بود، ۷۰۰کیلومتر برد داشت».

موسوی، فرمانده ارتش هم گفت: «با آمادگی که با زمانی که برای آمادگی اون در واقع مورد نیاز است، زمان بسیار کوتاه پرواز در ارتفاع کم دارای قدرت سر جنگی بلند انشاء‌الله خواهد توانست زنجیره دفاعی کشور عزیزمان را مستحکم بکند».

خبرگزاری رویترز طی گزارشی درباره این آزمایش نوشت: «کارشناسان غربی می‌گویند هر چند در مورد موشک‌های برد بلند نگرانی‌هایی وجود دارد ولی رژیم ایران اغلب در میزان توانمندی‌هایش گزافه‌گویی می‌کند».

صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی که در مصاحبه قبلی‌اش حقه‌بازی‌ها و پنهان‌کاری‌های رژیم از آژانس انرژی اتمی را شرح می‌داد، در اظهارات دیگری که از تلویزیون حکومتی پخش شد، به‌طور مضحکی برای ساختن نیروگاه در کشورهای همسایه اعلام آمادگی کرد.

علی‌اکبر صالحی همچنین گفت:‌ «ما این آمادگی را داریم که برایشان طراحی کنیم در اختیارشون قرار بدیم آموزششون بدیم که تولید رادیو داری خودشون را بکنند، انجام تستهای لازم را بکنند».

حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران از ترس عواقب این قدرت‌نمایی‌های پوشالی از افزایش برد موشک‌ها گفت: «اگر برد موشک‌هایمان را بر یک عدد خاصی محدود می‌کنیم به‌دلیل راه‌بردهای ماست».(سایت عصر ایران ۱۳بهمن ۹۷)

اکنون این سؤال پیش می‌آید که با وجود مشکلات و بحرانهای لاعلاجی که نظام در سطح بین‌المللی و داخلی با آن مواجه است و مشکلاتی که این موشک‌پرانی‌ها برای آن به‌وجود می‌آورد چرا اقدام به این کار می‌کند؟

علت قدرت‌نمایی پوشالی در آستانه چهلمین سالگرد به حکومت رسیدن آخوندها برای لاپوشانی ضعفها و شکست‌هایشان طی ۴دهه گذشته است.

ضعف‌ها و شکستهایی که ناظران سیاسی و تحلیلگران امور ایران نسبت به آن اتفاق‌نظر دارند.

واقعیت این است که محصول ۴۰سال حاکمیت سرکوب و غارت، ویرانی ایران، فقر و فلاکت مردم و ایجاد بحرانهای لاعلاج اجتماعی و اقتصادی است.

بحرانهایی نظیر بیکاری،حاشیه نشینی، کارتن خوابی، گورخوابی، کودکان کار، اعتیاد و به زیر فقر رفتن اکثریت ۹۶درصدی مردم و خانه‌ خرابی آنها….

این قدرت‌نمایی همچنین برای پرده‌پوشی وضعیت شکننده نظام در مقابله با مردم معترض و قیام‌کننده است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy