مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس: اوضاع بدتر خواهد شد، نخواهیم ماند

139
مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس: اوضاع بدتر خواهد شد، نخواهیم ماند
مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس: اوضاع بدتر خواهد شد، نخواهیم ماند

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس از آینده رژیم ابراز نگرانی کرد و گفت:‌ مشکلات اصلی ما در سال ۹۸ همان انسجام، وحدت داخلی و اعتماد ملی است و اگر به همین شکل ادامه دهیم اوضاع بدتر خواهد شد.

وی افزود: تنها راه برون‌رفت این است که وحدتمان را حفظ کنیم. اگر انسجام و وحدت داخلی را برهم بزنیم، ما نخواهیم ماند.

اگر مردم خدمت ما را دیدند می‌مانیم و اگر ندیدند نخواهیم ماند.

لازم به یادآوری است که مسعود پزشکیان در آبانماه سال جاری گفته بود »در یک جنگ اقتصادی شدیدتری از جنگ با عراق هستیم، اما مسؤلان و سیاست‌مداران ما نمی‌خواهند این واقعیت را با مردم در میان بگذارند.

وی بر لزوم تشکیل “ستاد اقتصاد جنگی” تأکید کرد و افزود:‌ «یعنی این‌که آن ستاد هر تصمیمی که بگیرد مجلس، دولت، قوه قضاییه، رسانه‌ها، امامان جمعه و جماعت باید از آن تبعیت کنند.»

مسعود پزشکیان در بخش دیگری استیضاح‌های اخیر وزرای دولت را بی‌فایده دانسته و گفته: « در حال حاضر مشکل این نیست که آدم‌ها را تغییر دهیم، البته این حرف به‌معنای این نیست که این آدم‌ها بی‌عیب هستند؛ بلکه معنی حرف من این است که این مشکلات زاییده‌ آنها نیست. در ساختار ما قوی‌ترین آدم‌ها هم که سرکار بیایند به این سادگی مسایل را حل نخواهند کرد. «

همچنین وی با اشاره به رانت‌خواری و چپاول سرمایه‌های ملت توسط آقازاده‌ها و نورچشمی‌های ولایت فقیه به «خرید بیش از ۳۰هزار سکه طلا توسط یک نفر در اوج تغییرات قیمتی در بازار» اشاره کرد و گفت: در چنین شرایطی یک نفر یک‌شبه هزاران میلیارد تومان پول به جیب می‌زند.

مسعود پزشکیان  نایب رئیس مجلس ارتجاع که در حاشیه همایش به اصطلاح، «روایت خدمت» در جمع خبرنگاران سمنانی، بدون اشاره به نقش حاکمیت و با کلی‌گویی گفت: «نباید اجازه دهیم یک‌عده یک شبه هزاران میلیارد تومان به جیب بزنند و عده‌یی دیگر روزبه‌روز شرایط اقتصادی و معیشتی بدتری پیدا کنند«.

پزشکیان ادامه داد: «باید حالت ویژه و جنگی اعلام کنیم. البته جنگی که آمریکا و دنیای استکبار علیه ملت ایران راه انداخته یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی است که می‌خواهند از طریق آن ما را به زانو درآورند».

وی که به طور آشکاری از قیام مردم وحشت کرده بود افزود: «به‌دنبال این هستند که با تحت‌فشار قرار دادن صنعت‌کاران و تجار و همچنین فشار بر اقشار آسیب‌پذیر جامعه، آنها را در مقابل جمهوری اسلامی قرار دهند…. باید مواظب کسانی باشیم که در پی سوءاستفاده و سودجویی از این شرایط هستند تا از رود گل آلود، ماهی خود را بگیرند …  متأسفانه در این دو سه ماه عده‌یی بازار طلا را دچار التهاب کردند و عده‌یی با التهاب در بازار خودرو یا بازار ارز و مسکن به‌دنبال سودجویی خود بودند».

پیش از او هم فردین فرمند با گریه و تحصن در مجلس وضعیت اضظراری را برملا کرده بود.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy