سریال پناهنده شدن جودوکاران ایرانی آرش آقایی پناهنده شد

81
سریال پناهنده شدن جودوکاران ایرانی آرش آقایی پناهنده شد
سریال پناهنده شدن جودوکاران ایرانی آرش آقایی پناهنده شد

آرش آقایی جودوکار ملی پوش ایرانی از روز یکشنبه ۱۴ بهمن ماه در رقابت های بین المللی جودو پرتغال به عنوان ورزشکار آذربایجانی مبارزه می کند.

رسانه‌های داخل ایران گزارش دادند که این ورزشکار به کشور آذربایجان پناهنده شده است.

آرش آقایی سومین جودوکار ملی پوش است که به کشورهای دیگر پناهنده میشود این یکی به آذربایجان پناهنده شده است.

پیش از این «شایان نصیرپور» به ترکیه پناهنده شد و برای تیم ملی این کشور مبارزه می کند و«محمد رشنونژاد» هم به تیم ملی هلند پیوسته است.

پناهندگی ورزشکاران ایرانی به دلیل بی توجهی کنفدراسیون ورزش ایران به ورزشکاران و عدم رسیدگی به خواسته‌ها و مشکلات آنها باعث شده که در سال‌های اخیر روند رو به افزایشی داشته باشد.

بنا به گزارشات آرش آقایی جودوکار تبریزی تیم ملی کشورمان پس از اختلاف با سرمربی و مدیرتیم‌های ملی جودو کشورمان، سرانجام راهی کشور آذربایجان شد و پس از توافق با مسئولان فدراسیون این کشور به تیم ملی جودو آذربایجان پیوست.

این جودوکار ۲۵ ساله گفت: منصوری سرمربی تیم ملی و رودکی مدیر تیم‌های ملی مانع فعالیت او در تیم ملی شدند و او ناچار شد سرانجام چنین تصمیمی را بگیرد.

آقایی مدال برنز مسابقات جوانان قهرمانی آسیا و مدال قهرمانی کارگران جهان را در کارنامه دارد و به زودی در کاپ اروپا با لباس کشور آذربایجان به روی تاتامی خواهد رفت!

آرش آقایی در وزن ۸۱- کیلوگرم برای تیم ملی آذربایجان مبارزه می کند.

یادآوری میشود آبان ماه گذشته محمد رشنونژاد به همراه تیم ملی راهی رقابت‌های بین المللی هلند شد و دیگر بازنگشت، او این روزها پس از کسب مجوز فعالیت در تیم ملی جودو هلند، راهی رقابتهای بین المللی بلژیک شد.

وی پس از مبارزه با حریفان خود در نخستین مبارزه‌اش برای کشور هلند در وزن ۶۰- کیلوگرم موفق به کسب مدال برنز شده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy