افزایش تحرکات نیروهای آمریکایی در غرب استان الانبار در عراق

54
افزایش تحرکات و تعداد نیروهای آمریکایی در غرب استان الانبار در عراق
افزایش تحرکات و تعداد نیروهای آمریکایی در غرب استان الانبار در عراق

افزایش تحرکات نیروهای آمریکایی در نزدیکی سد حدیثه در غرب استان الانبار در عراق

یک منبع امنیتی روز چهارشنبه فاش کد که نیروهای آمریکایی که در نزدیکی سد حدیثه در غرب الانبار عراق مستقر هستند هم به لحاظ آمار و تعداد و هم به لحاظ فعالیتهای نظامی تحرکات خود را افزایش داده اند.

این منبع خاطر نشان کرد که یک نیروی امریکایی همچنان در نزدیکی سد شهرستان حدیثه در غرب الانبار مستقر است.

درحالیکه وضعیت امنیتی در این منطقه باثبات است و تهدیدات تروریستی در این شهرستان وجود ندارد و نیروهای امنیتی در ورودی و خروجیهای شهر مستقر هستند.

وی افزود: این نیروی آمریکایی قبل از آزادسازی مناطق غربی، مستقر شده بود و تاکنون به پایگاه عین الاسد در غرب الانبار عقب نشینی نکرده است.

تحرکات نیروهای آمریکایی و ستونهای نظامی آنها از پایگاه عین الاسد به سد حدیثه مستمرا جریان دارد و این روزها به تعداد نیروها و تجهیزات آنها با سلاحهای پیشرفته افزوده شده است که علت و انگیزه واقعی این تمرکز نیرو مشخص نیست

در پی تصمیم اخیر ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه جابجایی نظامی این نیروها در پایگاه هوایی حریر واقع در اربیل عراق از سوی خبرگزاری آناتولی تصویربرداری شد.

منابع محلی در اربیل عراق در همین زمینه به خبرنگار آناتولی گفته‌اند که در هفته اخیر تحرکات نظامی نیروهای آمریکایی افزایش یافته و آمادگی یگان‌های این کشور در اطراف پایگاه هوایی حریر آغاز شده است.

تصاویر ضبط شده از سوی خبرگزاری آناتولی طی یک ماه گذشته نشان می‌دهد که در چند روز گذشته تردد بالگردهای آمریکایی و همچنین تعداد کانتیرنر‌های موجود در اطراف پایگاه هوایی حریر افزایش پیدا کرده است.

این تصاویر نشان می‌دهد که بیش از یک فروند بالگرد ترابری شینوک و همچنین بالگرد سیکورسکی در پایگاه حریر پرواز می‌کنند و خودروهای نظامی نیز در در این پایگاه در حال تردد هستند.

یک نماینده پارلمان عراق از حزب دموکرات کردستان عراق گفت که نیروهای نظامی آمریکا پس از خروج از سوریه وارد اقلیم کردستان عراق شده اند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy