درویش زندانی شکوفه‌ یداللهی قدرت تکلم خود را در زندان قرچک از دست داده

44
درویش زندانی شکوفه یداللهی قدرت تکلم خود را در زندان قرچک از دست داده
درویش زندانی شکوفه یداللهی قدرت تکلم خود را در زندان قرچک از دست داده

عدم تفکیک جرایم در زندان قرون وسطایی قرچک ورامین مشکلات زیادی را برای زنان دراویش بوجود آورده است چنانچه بنا به گزارشات رسیده خانم شکوفه‌ یداللهی درویش زن به دلیل استنشاق هوای آلوده به دود مواد مخدر و دخانیات زندان قرچک سردردهای مزمن وی تشدید شده است.

هم بندیهای او میگویند اخیرا بی‌حالی و ضعف شکوفه‌ یداللهی درویش زن زندانی در زندان قرچک بیشتر شده ، تا حدی که به گفته‌ی وی از شدت سردرد و ضعف، توان حرکت و حتی تکلم خود را از دست داده است.

شکوفه‌ یداللهی که در نتیجه‌ی بازداشت خشونت‌آمیز در حادثه‌ی گلستان هفتم به علت شکستگی جمجمه به سردردهای مزمن مبتلا شده است به توصیه‌ی پزشکان معالج باید در محلی پاک و دور از آلودگی‌های ناشی از مصرف مواد مخدر و دخانیات نگهداری شود.

گفته شده است که الهام احمدی و سپیده مرادی دو زن درویش هم‌بندی خانم یداللهی از صبح امروز در ورودی سالن زندان تجمع کرده و خواهان درمان وی شده‌اند.

مسئولان زندان قرچک پیش‌تر زندانیان مالی را از بند سلامت که زنان درویش در آنجا نگهداری می شوند خارج کرده و زنان زندانی جرائم سرقت و مواد مخدر و قتل را به بند سلامت منتقل کرده‌اند.

زنان درویش می‌گویند مسئولان زندان قرچک هیچ کنترلی روی مصرف مواد مخدر و دخانیات در این بند ندارند و فضای عمومی بند و سرویس‌های بهداشتی و حمام آن نیز محل مصرف مواد زندانیان است.

زنان درویش زندانی همچنین گفته‌اند که وجود زندانیان زن مبتلا به سل در بند سلامت باعث تشدید نگرانی آنها شده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy