خوان گوایدو مردم را برای انتخابات آزاد به تظاهرات سراسری دعوت کرد

34
خوان گوایدو مردم را برای انتخابات آزاد به تظاهرات سراسری دعوت کرد
خوان گوایدو مردم را برای انتخابات آزاد به تظاهرات سراسری دعوت کرد

خوان گوایدو، رهبر مخالفان و رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا از مردم این کشور خواست برای همراه کردن ارتش، مهم‌ترین حامی داخلی نیکلاس مادورو و نیز همراهی با ضرب الاجل دولت‌های اروپایی برای برگزاری انتخابات آزاد طی روزهای چهاشنبه و شنبه دست به تظاهرات بزنند.

رئیس ۳۵ ساله پارلمان ونزوئلا یکشنبه شب طی نطقی اعلام کرد: «ما چهارشنبه رای ساعت ۱۴ برای درخواست از ارتش جهت پیوستن به مردم به خیابان ها می آییم. ما همچنین خواهان برپایی تظاهراتی بزرگ در روز شنبه برای همراهی و حمایت از ضرب الاجل تعیین شده از سوی اروپا هستیم.»

شش کشور اروپایی (اسپانیا، فرانسه، آلمان، بریتانیا، پرتغال و هلند) روز شنبه با تعیین ضرب الاجلی هشت روزه به نیکلاس مادورو هشدار دادند در صورت عدم اعلام برپایی انتخاباتی آزاد در این کشور خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری به رسمیت خواهند شناخت. این ضرب الاجل روز یکشنبه آینده به اتمام خواهد رسید.

این درحالیست که نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا ضمن رد ضرب الاجل تعیین شده از سوی قدرت های اروپایی آنرا به عنوان توهینی آشکار به مردم این کشور قلمداد کرده است.

آقای مادورو که با بخش ترک زبان شبکه سی‌ان‌ان گفتگو می کرد ضمن مخالفت با این رویکرد اروپا رهبر نوظهور اپوزیسیون در کشورش را به نقض قانونی اساسی متهم کرد.

رئیس جمهوری ونزوئلا همچنین گفته است که برای حل بحران موجود در کشورش حاضر است با مخالفان و حتی مهم ترین حامی آنها یعنی آمریکا بر سر میز مذاکره بنشیند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy