با شکستن سیل‌بند ها روستای رفیع کامل زیر آب رفت – خوزستان زیر آب است

120
پیشرفت سیل و آبگرفتگی در اثر بارندگی روزهای اخیر باعث شکستن سیل‌بند شهر رفیع در شهرستان هویزه و جاری شدن آب در شهر شده است.
اهالی شهر از ترس بی‌خانمانی برای تخلیه مقاومت می‌کنند و برای ایجاد اردوگاه اسکان اضطراری، چادر‌های امدادی به منطقه ارسال شد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: در حال حاضر مناطقی از شهرستان‌های شوش، دزفول، دشت آزادگان و شوشتر از سیلاب و آبگرفتگی متأثر شده‌اند.
وی افزود: در شهرستان شوش، روستا‌های شیخ مندی، بیت یدی، کاظم حیدر، خلیفه حیدر، مزرعه شبلی، زلید دبات، بیت یباره، بیت سیدخلف، بیت نور، بیت غایب و بیت محارب درگیر سیلاب اولیه هستند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: یک اردوگاه اسکان اضطراری به استعداد ۵۰۰ نفر در روستای آهودشت شهرستان شوش برپا شده و اردوگاه دوم نیز در روستای سید خلف به استعداد ۲۵۰ نفر مستقر شد.
در شهرستان دزفول، روستای بنه عاطی در بخش چغامیش و مناطق زاویه مشعلی، زاویه حمودی، زاویه عزیب و روستا‌های شهید بهشتی و ده نور نیز متأثر از سیلاب اولیه هستند.
تا کنون روستای بنه عاطی از توابع بخش چغامیش دزفول با توجه به احتمال وقوع سیلاب و آبگرفتگی شدید تخلیه شد.
وی عنوان کرد: یک اردوگاه اسکان اضطراری به استعداد ۳۲۰ نفر در سه نقطه امن در نزدیک روستای بنه عاطی در بخش چغامیش آماده برپایی است که در صورت نیاز توسط عوامل امداد و نجات جمعیت هلال احمر دزفول به سرعت برپا خواهد شد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: کمپ نوروزی، استادیوم مجدیان و سالن ورزشی دانشگاه فرهنگیان شهرستان دزفول نیز برای اسکان اضطراری روستائیان آماده شده‌اند.
وی ادامه داد: در شهرستان دشت آزادگان روستا‌ها و مناطق حاشیه رودخانه کرخه از جمله آلبوعفری، حجیه، چولانه، سمومیه، بنی نعامه، بیت کوار، رمیم، میهن آباد، دفار، مچریه، کصر و شهر‌های بستان و رفیع متأثر از سیلاب اولیه هستند همچنین سیل بند روستا‌های آلبوعفری و رفیع شکسته شده‌اند و آب وارد روستا‌ها شده است و تلاش برای ترمیم سیل بند تاکنون ادامه دارد.
سلامات افزود: در روز‌های گذشته با توجه به آبگرفتگی و سیل در روستای مچریه، عملیات امدادرسانی توسط نیرو‌های امداد و نجات هلال احمر دشت آزادگان انجام شد. ۳۵ خانوار در این روستا زندگی می‌کنند و اقلام امدادی از قبیل: چادر، پتو، نایلون پوششی، موکت، والور، فانوس و مواد غذایی در بین آن‌ها توزیع شده است.
در شهرستان شوشتر، روستا‌های چم کنار (تخلیه)، یذاب، دوهول، یباله رحمان، یریح و عبدالنبی درگیر سیلاب اولیه شده‌اند و در نزدیکی روستا چم کنار نیز در منطقه امن اردوگاه با ظرفیت ۲۵۰ نفر مستقر شده است.
در آذرماه امسال هم سیل مناطق وسیعی از کشور را در خود فرو برد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy