عکس یادگاری زن ماجراجو با یک کوسه عظیم الجثه

49
عکس یادگاری زن ماجراجو با یک کوسه عظیم الجثه
عکس یادگاری زن ماجراجو با یک کوسه عظیم الجثه

اوشن رمسی، زن ماجراجویی كه محقق كوسه است به يكی از عظيم‌ترين جانوران سفيدرنگ نزديک شد و با گرفتن عکس یادگاری کناراش، لحظه‌ای به يادماندنی ثبت كرد.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، جمعه ۲۵ ژانویه ۲۰۱۹، این غواص كه با جانور عظيم الجثه فيلم نیز گرفت گفت: «از كوسه‌ها نبايد ترسيد بلكه بايد از آنها محافظت كرد».

رمسی كوسه‌شناس عنوان كرد که در مواجهه با كوسه‌ای به طول ۱۰ فوت، اين لحظه به يادماندنی، توسط شريک و نامزداش جوآن اوليفنت ثبت و در شبكه‌های اجتماعی منتشر شد.

دو محقق كوسه كه خود را در مواجهه نزديک با این جانور قرار دادند، قصد داشتند از اين موقعيت به دست آمده برای قانون محافظت از اين موجودات عظيم الجثه در هاوايی استفاده کنند.

مسئولان محيط زيستی و منابع طبيعی، اظهار كردند كه از وجود اين موجود سفيد رنگ كه كوسه پلنگی عنوان دارد، آگاهی كامل دارند. آنها گفتند اين كوسه معمولا از وال تغذيه می‌كند.

اوليفنت عكاس تصوير كوسه، گفت: «ديدن اين منظره از نزديک و اينكه هنوز از اين نوع كوسه بزرگ وجود دارد واقعا هيجان انگيز بود، چون اين موجود در حال انقراض است».

رمسی كه همراه با نامزدش اوليفنت در دريا مشغول غواصی و تحقيق است اظهار می‌دارد كه سالهاست در اين مكان تلاش می‌كند از شكار و كشتن اين موجود در هاوايی جلوگيری كند و هم اكنون اميدوار بود بتواند اين قانون منع شكار را عملی كند.

اين كوسه شناس عنوان می‌كند كه برای مواجهه با كوسه بزرگ زمان و هزينه بسياری صرف آموزش برخورد من و گروهم با آن شده است و نمی‌توان به راحتی در مواجهه با آنها قرار گرفت.

وی در ادامه بیان کرد: «من با اين كوسه، سفرهای تحقيقی در جزيره گواندالوپ، مكزيک را شنا كرده‌ام. بر خلاف ديگر جانوران غول پيكر دريايی، كوسه‌ها به صورت قانونی محافظت شده نيستند. با اين حال فروش آنها غيرقانونی می‌باشد.

رمسی تصریح كرد: «به خاطر شكل و ظاهر كوسه‌ها كه در همه جا پخش می‌شود، هيچكس برای اين موجودات ترحم نمی‌كند. چون شكل زيبايی ندارند اغلب افراد از آنها بيزار هستند اما نبايد از آنها متنفر باشيد چون برای اكوسيستم به آنها نياز داريم».

رمسي و اوليفنت اعلام كردند: «تصور اينكه كوسه به انسان به عنوان طعمه و غذا نگاه می‌كند كاملا پوچ است و اگر اين تفكر ادامه داشته باشد موجب از بين رفتن اين موجود خواهد شد».

رمسی با اظهار بی‌اطلاعی از سن این موجود بیان کرد: «احتمال به دام افتادن و شكار این کوسه توسط شكارچيان وجود دارد، چون آنها فكر می‌كنند اين جانور، هيولا است»

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy