زنان درویش زندانی در زندان قرچک با زندانیان قتل و سرقت هم بند شدند

71
زنان درویش زندانی در زندان قرچک با زندانیان قتل و سرقت هم بند شدند
زنان درویش زندانی در زندان قرچک با زندانیان قتل و سرقت هم بند شدند

زنان درویش زندانی در زندان قرچک ورامین با زندانیان مواد مخدر و قتل و سرقت هم بند شده اند.

زندان قرچک یکی از وحشتناک‌ترین زندانهای رژیم ایران است.

در زندانهای ایران آنچه رایج است اینکه برای حداکثر فشار بر زندانیان، اصل تفکیک جرائم را رعایت نمیکنند.

با این شیوه زندانی هم از طرف زندانبان شکنجه میشود هم از طرف زندانیان داخل زندان.

مسئولان زندان قرچک در اقدامی مغایر با مصوبات آیین‌نامه اجرایی زندان‌ها به بهانه‌ی تفکیک جرائم، شماری از زندانیان زن جرائم مواد مخدر، قتل و سرقت را به بند سلامت زندان قرچک که محل نگهداری درویشان زن زندانی است منتقل کرده‌اند.

 شکوفه یداللهی، الهام احمدی و سپیده مرادی زنان درویش زندانی در تماس با خانواده‌هاشان گفته‌اند که امنیت جسمی و روحی آنان پس از ورود این زنان به داخل بند مورد تهدید قرار گرفته است.

با ورود این زندانیان به بند سلامت، سرویس‌های بهداشتی و حمام در قرق آنان درآمده و بدون نظارت و کنترل، در محیط سربسته بند، مواد مخدر و دخانیات مصرف می‌‌کنند.

این در حالی است که مطابق قوانین و آئین‌نامه اجرائی زندان‌ها مصرف دخانیات در محیط سربسته ممنوع است.

لازم به یادآوری است که به توصیه‌ی پزشکان معالج، خانم شکوفه‌ یداللهی که در نتیجه‌ی بازداشت خشونت‌آمیز در حادثه‌ی گلستان هفتم به علت شکستگی جمجمه به سردردهای مزمن مبتلا شده است می‌بایست در محلی پاک و دور از آلودگی‌های ناشی از مصرف مواد مخدر و دخانیات نگهداری شود.

خانواده‌ی زنان درویش زندانی گفته‌اند اتهام این سه زن سیاسی-عقیدتی است و طبق مصوبات آیین‌نامه اجرایی زندان‌ها می‌باید به بند زنان زندان اوین که مختص نگهداری زندانیان سیاسی زن است منتقل شوند و در صورتی که به هر یک از آنان آسیبی برسد مسئولیت آن با قاضی ناظر بر زندانیان سیاسی و امنیتی و دادستان تهران خواهد بود.

گفتنی است که برای شکوفه یداللهی، الهام احمدی و سپیده مرادی به دلیل رسانه‌ای شدن‌ اعتراض آنان به برخورد غیرقانونی مسئولان زندان قرچک، به سه اتهام اخلال در نظم زندان، توهین به مأموران زندان در حین انجام وظیفه و تمرد از دستور مأموران زندان، پرونده‌ی جدید قضایی باز شده است.

زنان درویش زندانی در اعتراض به روند ناعادلانه‌ی دادرسی، محرومیت از حقوق ابتدایی قانونی و زیرپا گذاشتن قوانین زندان از سوی زندان‌بان‌ها، در هیچ‌یک از جلسات محاکمه‌ی دادگاه انقلاب و دادگاه کیفری حاضر نشده‌اند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy