بعد از ماهان، ایران‌ایر و همه شرکتها و صنعت هوایی ما را تحریم کرده‌اند

97
بعد از ماهان، ایران‌ایر و همه شرکتها و صنعت هوایی ما را تحریم کرده‌اند
بعد از ماهان، ایران‌ایر و همه شرکتها و صنعت هوایی ما را تحریم کرده‌اند

ایران‌ایر هم در لیست تحریم قرار گرفته است؛ محمد اسلامی روز پنجشنبه ۴بهمن در واکنش به تحریم پروازهای ماهان توسط آلمان گفته است:

«همه شرکتها و صنعت هوایی ما را تحریم کرده‌اند، ماهان هم یکی از این شرکتهاست.

شماره و لیست هواپیماهای ایران‌ایر هم در لیست تحریم قرار گرفته است».

ریچارد گرینل سفیر آمریکا در آلمان بستن ماهان ایر را یک گام عمده علیه تروریسم دانست.

وی که روز ۳بهمن ۹۷با فاکس‌ نیوز مصاحبه می‌کرد گفت: «آلمان برای حفظ امنیت ملی خود تصمیمی قاطع گرفت تا در آینده دیگر به هواپیمایی ماهان ایر اجازه فرود به آلمان را ندهد.

با این تصمیم، حمایت از رژیم اسد متوقف می‌شود و ضربه‌یی به حمایت رژیم ایران از سازمانهای تروریستی منطقه شامل حزب‌الله است».

 سفیر آمریکا در آلمان افزود: «دولت آلمان این پیام واضح را می‌دهد که رژیم ایران باید به حمایت از ترور و رفتار بی‌ثبات کننده در خاورمیانه و اروپا و سراسر جهان خاتمه بدهد».

خبرگزاری رویترز به‌ نقل از منابع دولتی آلمان گزارش کرد این کشور جواز پروازهای هواپیمایی ماهان را لغو کرده است.

بنا بر این گزارش، دولت آلمان مسائل ایمنی و همچنین احتمال استفاده رژیم ایران از این شرکت هوایی برای اهداف نظامی را به‌عنوان دلیل اتخاذ این تصمیم یاد کرده است.

ماهان ایر، نقشی حیاتی در انتقال تسلیحات و نیروی انسانی به سوریه و دامن زدن به جنگ ویرانگر دیکتاتور خونریز سوریه ایفا می‌کند.

ماهان ایر سه‌بار در هفته به دوسلدورف و یک‌بار نیز به مونیخ پرواز می‌کند.

این شرکت هوایی از سال ۲۰۱۱میلادی در فهرست شرکتهای تحریم شده آمریکا قرار گرفته است. آمریکا سال‌هاست از هم‌پیمانان خود می‌خواهد ماهان ایر را تحریم کنند.

در واکنش به این ممنوعیت آلمان خبرگزاری حکومتی ایلنا هم در رابطه با لغو مجوز پرواز ماهان ایر به آلمان نوشت: ما از این به بعد می‌توانیم به عمان یا قطر برویم و از آنجا برای سفر به اروپا اقدام کنیم.

حرمت‌الله رفیعی (رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران) درباره ممنوعیت ایجاد شده از سوی کشور آلمان برای «ماهان‌ایر» گفت: به‌طور معمول اروپا از آلمان تبعیت می‌کند و با این اقدام، آلمان یک مسیر پروازی برای ماهان را بسته است.

به این صورت نیست که بتوان به جای آلمان در فرودگاه بلژیک مستقر شد.

در نهایت باید بگویم پیش ‌بینی بنده این است که با این تصمیم سفر به اروپا برای ماهان به مشکل جدی می‌خورد.

حرمت‌الله رفیعی گفت: هشدار این موضوع از قبل داده شده بود و حالا عملی شده است. این ممنوعیت به‌خاطر تحریم‌ها ایجاد شده و با توجه به این‌که ما ناوگان هوایی خیلی قوی نداریم که به اروپا سفر کند، این موضوع قطعاً تاثیر مهمی در سفر مردم خواهد گذاشت و صددرصد لطمه زیادی به آن می‌زند.

وی افزود: با توجه به این‌که ایرلاینهای ایرانی دیگر این میزان ظرفیت برای پرواز را ندارند و برخی ایرلاینهای خارجی هم بازار ایران را ترک کردند، طبیعتاًًً با اقدام اخیر دولت آلمان درباره ماهان‌ایر، مسیر مستقیم به اروپا در حال مسدود شدن یا به‌اصطلاح در حال فیلتر شدن است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy