رزمایش قطع اینترنت توطئه است، باید با آن مخالفت شود

77
رزمایش قطع اینترنت توطئه است، باید با آن مخالفت شود
رزمایش قطع اینترنت توطئه است، باید با آن مخالفت شود

بنا به گزارشات قرار است که در یک رزمایش به نام رزمایش قطع اینترنت که در روز ۷بهمن ماه صورت خواهد گرفت اینترنت به مدت دو ساعت قطع خواهد بود.

 تسنیم وابسته به سپاه پاسداران در این رابطه نوشت:
یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده درگاه پرداخت اینترنتی خبر از اجرای رزمایش قطع اینترنت در کشور و نسبت به قطع برخی سرویس‌های مبتنی بر کارت بانکی هشدار داد.

در ایران هفتم بهمن برابر با بیست و هفتم ژانویه “رزمایش قطع اینترنت” در سراسر ایران برگزار می‌شود.

برگزار کنندگان “رزمایش قطع اینترنت” گفته‌اند که این رزمایش در روز هفتم بهمن دو ساعته خواهد بود و “در این فرآیند تمام پذیرندگان دارای سرور خارج از کشور، از دسترس خارج خواهند شد”.

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران پویا؛ نامه یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده درگاه پرداخت اینترنتی حاکی از آن است که به‌زودی “رزمایش قطع اینترنت” به‌صورت مکرر در کشور برگزار خواهد شد تا میزبانی‌های داخلی و میزان اتکا به اینترنت کاهش یابد.

در متن نامه این شرکت آمده است:

«پیرو اطلاعیه صادره از شاپرک و بنابر اعلام پدافند غیرعامل کشور، به‌منظور رزمایش قطع اینترنت به‌اطلاع می‌رساند، تمام سرویس‌های مبتنی بر کارت در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۷ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ به‌مدت دو ساعت قطع خواهد بود.

در این فرآیند تمام پذیرندگان دارای سرور خارج از کشور، از دسترس خارج خواهند شد.

بدیهی است پس از پایان رزمایش تمامی سرویس‌ها به حالت عادی خود باز خواهند گشت.

در آینده نزدیک این رزمایش به‌تناوب تکرار شده و در نهایت تمامی پذیرندگانی که دارای سرویس خارج از کشور هستند از سرویس پرداخت خارج خواهند شد.

لذا پیشنهاد شده است نسبت به انتقال سرور خود به داخل کشور اقدام کنند».

به گزارش تسنیم، سردار غلامرضا جلالی اواخر هفته گذشته و در حاشیه نشست مشترک هیئت رئیسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت:

در این نشست اعلام کردم که ما می‌توانیم اینترنت ایرانی ــ اسلامی داشته باشیم چنان‌که اروپایی‌ها، چینی‌ها و دیگر کشورهای دنیا برای خود حریم زیرساختی، ‌موضوعی و معنوی تعریف می‌کنند و این ضرورت جدی و اساسی برای کشور ما نیز وجود دارد که امیدوارم به آن به‌طور جدی پرداخته شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ادامه داد: می‌توانیم اینترنت ایرانی ــ اسلامی داشته باشیم که با حفظ تمام ارزش‌های ملی و اسلامی، خدمات، فرصت‌ها و زیرساخت‌های لازم را در اختیار مردم قرار دهد.

پ ن: قطع اینترنت در روزهای پایانی حکومت از مانورهای نهایی برای روز مبادای حکومت است با این حال دیگه تمومه ماجرا!

اعتصاب بانه در محاصره نیروهای امنیتی و قطع اینترنت هجدهمین روز را پشت سر…

کازرون شهر جنگی خطوط تلفن و اینترنت کازرون قطع است مردم در خیابان آماده…

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy