وزیر خارجه لهستان: رژیم ایران به اجلاس ورشو دعوت نشده است

49
وزیر خارجه لهستان: رژیم ایران به اجلاس ورشو دعوت نشده است

امروز اول بهمن ۹۷، وزیرخارجه لهستان آقای یاتسِک چاپوتوویچ، در بروکسل گفت:رژیم ایران به اجلاس ورشو دعوت نشده است.

وی که با خبرنگاران لهستانی گفتگو میکرد دراینباره گفت: رژیم ایران کارهایی که می‌کند و حرفهایی که می‌زند در سطوح جامعه بین‌الملل نمی‌گنجد و از نظر لهستان این روند آرام برگزاری کنفرانس را تهدید می‌کند ولی در جریان نتایج کنفرانس قرار خواهند گرفت.

آقای چاپوتوویچ افزود: آنچه برخی اوقات تحلیلگران می‌گویند که لهستان اسب تروای آمریکاست، یا می‌خواهد وحدت اروپا را از بین ببرد، درست نیست.

لهستان حامی سیاست‌های اروپاست.

این هدف ماست اما به هیچ‌وجه نمی‌خواهیم یگانگی اتحادیه اروپا را بشکنیم.

کنفرانس بین‌المللی درباره آینده خاورمیانه با تمرکز بر رژیم ایران که آمریکا میزبانش خواهد بود قرار است در روزهای در ۲۴و ۲۵بهمن ماه در ورشو لهستان برگزار شود.

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، گفته است هدف از اجلاس ورشو ارتقای ثبات و آزادی در خاورمیانه با تأکید بر مقابله با نفوذ منطقه‌یی رژیم ایران می‌باشد.

برگزاری اجلاس ورشو ، ادامه کارزار «فشار حداکثری» بر رژیم ایران توصیف شده است و وزارت‌خارجه آمریکا اعلام کرده است دهها کشور در اجلاس لهستان شرکت خواهند کرد، کشورهایی که منافع مشترکی برای ایجاد ثبات در خاورمیانه دارند.

یک دیپلمات سابق دیگر رژیم به نام مجلسی هم هشدار می‌دهد: ترامپ، بولتون و پمپئو برای تعارف با جمهوری اسلامی نیامده‌اند و برنامه خودشان را درباره ستیز با نظام از قبل اعلام کرده‌اند و دنبال بهانه جدی و یارگیری جنگی هستند.

میتوانید برای اشراف بیشتر به موضوع به لینکهای زیر مراجعه فرمایید

در وحشت از کنفرانس لهستان عراقچی مرده‌های لهستانی‌ها را هم تهدید کرد

علی خرم با ترس و نگرانی گفت: کنفرانس لهستان را نباید شوخی گرفت

اجلاس وزرا برای ترویج آینده ای از صلح و امنیت در خاورمیانه

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy