دولت فدرال آلمان مجوز پرواز هواپیمایی ماهان را لغو کرد

47
دولت فدرال آلمان مجوز پرواز هواپیمایی ماهان را لغو کرد
دولت فدرال آلمان مجوز پرواز هواپیمایی ماهان را لغو کرد

دولت فدرال آلمان مجوز پرواز هواپیمایی ماهان را لغو کرد. یک سخنگوی دولت فدرال آلمان روز دوشنبه در گفت‌وگو با یورونیوز، ضمن تایید این خبر اعلام کرد این تصمیم از سوی وزارت ترابری دولت آلمان گرفته شد.

صبح دوشنبه خبرگزاری رویترز به نقل از منابع دولتی آلمان گزارش کرده بود این کشور لیسانس (مجوز) پروازهای هواپیمایی ماهان را لغو کرده است.

بنا بر آن گزارش، دولت فدرال آلمان «مشکلات ایمنی» و همچنین احتمال استفاده ایران از این شرکت هوایی برای «اهداف نظامی» به عنوان دلیل اتخاذ این تصمیم یاد کرده است.

مدیریت شرکت هواپیمایی ماهان در پاسخ به یورونیوز در باره لغو مجوز پرواز در خاک آلمان اعلام کرد اطلاعی از این تصمیم ندارد و این خبر باید از سوی هواپیمایی کشوری ایران اعلام شود.

پیشتر روزنامه بیلد آلمان به نقل از منابع دولتی گزارش کرده بود که لغو مجوز هواپیمایی ماهان به زودی اجرایی خواهد شد.

این خبر به‌روز رسانی می‌شود

بیشتربخوانید

بر این اساس، اموال و دارايی‌های شرکت هواپيمايی ماهان‌اير در قلمرو آمريکا توقيف و مسدود شده و هرگونه ارتباط و همکاری شهروندان امريکايی با اين شرکت هواپيمايی ممنوع اعلام شده است.

پیش از آن مقام‌های جمهوری اسلامی ایران اتهام انتقال سلاح برای حزب‌الله لبنان با هواپیماهای مسافربری را رد کرده بودند.آمریکا همچنین تاکنون تعدادی از شرکت‌های مرتبط با ماهان‌ایر را تحریم کرده است.

در پرونده رضا ضراب، برادر او، محمد ضراب که متهم به «توطئه» برای انجام معاملات مالی به‌جایِ -یا- به سودِ نهادهای تجاری، دولتی یا شرکت‌های تحت کنترل تهران هستند نیز هواپیمایی ماهان در صدر این شرکت‌ها دیده می‌شود.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy