نقش مریم زارعی‌نژاد کارشناس نیروی قدس سپاه در هواپیمای ۷۰۷ارتش چه بود؟

304
نقش مریم زارعی‌نژاد کارشناس نیروی قدس سپاه در هواپیمای ۷۰۷ارتش چه بود؟
نقش مریم زارعی‌نژاد کارشناس نیروی قدس سپاه در هواپیمای ۷۰۷ارتش چه بود؟

هرچه زمان عبور میکند با سکوت خبری از طرف حکومت بر ابهامات مردم نیز افزوده میشود از جمله اینکه نقش مریم زارعی‌نژاد کارشناس نیروی قدس که از او در اخبار بسیار کمرنگ یاد میشد، چه بوده است.

دراخبار درج شده از این هواپیما بیشتر از انسانهایی که کشه شدند از بار هواپیما و اینکه گوشت حمل میکرده است یاد میشود! اینقدر این گوشت تکرار شد که بیشتر مشکوک شد!

سهم مریم زارعی‌نژاد این زن ۲۵ساله از سوختن در هواپیما تنها یک عکس کوچک پرسنلی بود. اما وی به طور واقعی یکی از عناصر مهم این هواپیما بود.

 در اخبار خبرگزاری‌های رسمی کشور از وی به‌عنوان خدمه و مهماندار هواپیما یاد می‌شود، اما مریم زارعی نژاد از اعضای کارشناس نیروی قدس سپاه پاسداران بوده است.

زارعی نژاد که فارغ‌التحصیل داخلی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بوده، از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۹ دوره تخصص داخلی را طی کرده و در خلال همین سال‌ها به‌واسطه آشنایی‌اش با زبان عبری و انگلیسی به‌عنوان مترجم و کارشناس زبان عبری جذب نیروی قدس می‌گردد.

مریم زارعی‌نژاد در سال گذشته نیز تحت پوشش نیروی امدادی هلال‌احمر از خرداد تا آذر ۱۳۹۶ در سوریه حضورداشته است.

زارعی نژاد در سال ۱۳۹۵ نیز در خلال ماه‌های دی تا اسفند در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت حضورداشته است.

اینکه مریم زارعی‌نژاد چگونه زبان عبری فرا گرفته می‌تواند به محل زندگی وی مرتبط باشد، در ساوجبلاغ، روستای خور کلیمیان زیادی وجود دارند.

اکنون با توجه به اطلاعات تائید شده نسبت به ایشان و دیگر سرنشینان آن هواپیما به‌طورکلی مأموریت افسران ارشد نیروی هوایی دگرگون می‌شود و این سؤال بار دیگر پررنگ‌تر می‌شود که به‌راستی مأموریت این افسران ارتش چه بوده است؟

 مریم زارعی‌نژاد تنها زن سرنشین این هواپیما بود که همراه با ۱۵ تن دیگر از هم‌سفرانشان در این حادثه جان باخت و پیکر او بعد از تشییع در هشتگرد به زادگاهش ساوجبلاغ منتقل و در روستای خور دفن شد.

پدرش گفته است که به دلیل اینکه این محل را دوست داشته در آنجا به خاک سپرده شد.

برگرفته از خبری در ایران بریفینگ

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy