تجمع بیش از۱۵۰ نفر از داوطلبان بلاتکلیف دانشگاه علوم پزشکی مقابل مجلس

31

بیش از یکصد و پنجاه نفر از داوطلبان بلاتکلیف علوم پزشکی دانشگاه آزاد صبح امروز یکشنبه۳۰دی۹۷  در اعتراض به بلاتکلیفی تحصیلی خود مقابل مجلس تجمع کردند.

در حالی که مسئولان دانشگاه آزاد بارها از حل مشکل تحصیلی داوطلبان بلاتکلیف علوم پزشکی این دانشگاه سخن گفته اند، اما داوطلبان این دانشگاه در ۴ ماه گذشته به طور مکرر مقابل ساختمان سازمان مرکزی، نهاد ریاست جمهوری و شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی تجمعات اعتراضی برگزار کرده اند.

یادآوری میشود: دانشگاه آزاد اسلامی در۲۳ مهرماه سال جاری ثبت نام ۴ هزار و ۲۶۹ نفر از داوطلبان ذخیره را پس از اخذ شهریه لغو کرد که این امر اعتراض برخی داوطلبان و خانواده های آنها را در پی داشت .

این دانشجویان در چند روز اخیر در شبکه های مجازی با انتشار متنی با عنوان «مسافران اتوبوس یازدهم مهر را از مرگ نجات دهید!» از تجمعی دوباره مقابل مجلس شورای اسلامی خبر داده بودند.

یکی از این داوطلبان بلاتکلیف گفت: رئیس دانشگاه آزاد بیش از ۴ ماه است که با وعده و وعیدهای دروغین ما را سرگردان کرده است.

وی افزود: دانشگاه آزاد شهریه های بیش از ۱۰ میلیون تومانی از ۴ هزار نفر دریافت کرده اما با صراحت از قبول نکردن این دانشجویان خبر داده است.

یکی دیگر از این دانشجویان گفت: برای رسیدگی وضعیت تحصیلی خود دست به دامان مسئولان دانشگاه آزاد و نمایندگان مجلس شده ایم.

وی افزود: دانشگاه آزاد با اخذ شهریه و دادن کارت دانشجویی حقی را برای ما ایجاد کرده است بنابراین تا رسیدن به حق طبیعی خود از اعتراض دست نمی کشیم.

یکی دیگر از این دانشجویان که پلاکاردی با عنوان «مسافران اتوبوس یازدهم مهر را از مرگ نجات دهید!» را در دست داشت، گفت: مسئولان دانشگاه آزاد می خواهند صندلی های خالی خود را به ما پر کنند.

شهریه چند میلیونی پرداخت کرده ایم که در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنیم، رئیس دانشگاه آزاد نمی تواند با سرنوشت ما بازی کند.
این تجمع با کمتر از یک ماه فاصله از آخرین تجمع آنان صورت گرفته است.

تجمع داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد امروز در مقابل مجلس
تجمع داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد امروز در مقابل مجلس
تجمع داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد امروز در مقابل مجلس
روز شنبه ۱۲آبان ۹۷ تجمع داوطلبان علوم پزشکی در ساختمان مرکزی این دانشگاه و مقابل مجلس برگزار شد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy