انفجار در یک خط لوله انتقال سوخت در مکزیک دستکم ۲۱ کشته بر جای گذاشت

24
انفجار در یک خط لوله انتقال سوخت در مکزیک دستکم ۲۱ کشته بر جای گذاشت
انفجار در یک خط لوله انتقال سوخت در مکزیک دستکم ۲۱ کشته بر جای گذاشت

انفجار در یک خط لوله انتقال سوخت در نزدیکی پایتخت مکزیک دستکم ۲۱ کشته و ده‌ها زخمی بر جای گذاشت. گفته می‌شود که اکثر قربانیان از مردم محلی بودند که از این خط لوله در حال نشت سوخت جمع می‌کردند.

در پی انفجار لوله‌ انتقال نفت در ایالت هیدالگو مکزیک دستکم ۲۱ کشته برجای گذاشت. این حادثه شامگاه روز جمعه ۲۸ دی (۱۸ ژانویه) به وقت محلی رخ داد.

عمر فیاض، فرماندار هیدالگو، در توییتر خود با اشاره به زخمی شدن ۷۱ نفر دیگر در این حادثه نوشت که برخی از ساکنان محلی در حال سرقت نفت بودند که گرفتار آتش شدند.شرکت دولتی نفت و گاز مکزیک (Pemex) گفت که این انفجار ناشی از برداشت غیر قانونی از این خط لوله بوده است.

به نوشته نیویورک تایمز، با اشاره به اینکه مکزیک با مشکل قاچاق و سرقت سوخت روبرو است به نقل از آقای فیاض نوشت: «سرقت سوخت نه تنها عملی غیر قانونی است بلکه زندگی شما و خانواده های‌تان را در معرض خطر قرار می دهد.»

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور مکزیک نیز در توییتر خود نوشت که همه اعضای دولت را برای کمک به مردم این منطقه فراخوانده است.

مقامات گفتند که آمبولانس و متخصصین پزشکی به محل حادثه اعزام و قربانیان نیز به بیمارستان‌هایی در مکزیکو سیتی، پایتخت، منتقل شده‌اند.بر اساس گزارش‌ها گروه‌های تبهکار در سراسر کشور اقدام به سرقت سوخت می‌کنند که تنها سال گذشته بیش از سه میلیارد و ۱۴۰ میلیون دلار برای اقتصاد مکزیک هزینه در بر داشته است.

این دزدی‌ها بدون خطر هم نیستند. در سال ۲۰۱۰ سرقت از یک خط لوله موجب وقوع یک انفجار شد که بیش از ۲۷ کشته و ده‌ها زخمی در پی داشت و خانه‌های بسیاری در مجاورت این خط لوله در آتش سوختند.

رئیس‌جمهور مکزیک بیش از چهار هزار نظامی را برای حفاظت از خطوط انتقال سوخت به کار گرفته است. همچنین انتقال سوخت با استفاده از تانکرهای سوخت افزایش یافته که به گفته شرکت ملی نفت و کار مکزیک این اقدام تأخیر در سوخت رسانی را به همراه داشته است.

لوپز اوبرادور هفته پیش گفت با وجود همه مشکلات و موانع از مقابله با دزدی سوخت خسته نخواهد شد و به تلاش خود ادامه خواهد داد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy