دست‌خط محمد نجفی وکیل شریف زندانی زندان اراک برای افشای شکنجه

62
دست‌خط محمد نجفی وکیل شریف زندانی زندان اراک برای افشای شکنجه
دست‌خط محمد نجفی وکیل شریف زندانی زندان اراک برای افشای شکنجه
آقای محمد نجفی وکیل شریف و فرهیخته زندانی شده در یک فراخوان افشای شکنجه را فراخوان دادند.
وی در نامه ای که در این رابطه نوشته است:
 تا نگاه کردیم به ماه – از چاله افتادیم به چاه !
از سال ٨٨ تا ٩٦ طى چند بار دستگيرى و بازجويى، در حكومت اسلامى، زير چشم و پرچم الله به نام سرباز گمنامِ امام زمان و به نامِ ولى مطلقه فقيه آقاى خامنه اى!علاوه بر سلول انفرادى، بازجويى هاى شبانه، گروهى از پشت سر، اطاق سرد و پنجره نيمه باز، زدن چشم بند و تهديد و ارعاب و توهين؛ به طور ويژه موردِ شكنجه ناموسى و روانى قرار گرفتم كه از توضيح بيشتر آن در اين مجال شرم دارم!
شرح اين شكنجه كه در موردخودم و برخى از  موكلين و هم پرونده اى هايم اعمال شده در صورتجلسات تحقيقات مقدماتى و دادگاه و نيز در شكايت مطروحه در كميسيون حقوقِ شهروندى دادگسترى كل استان مركزى ثبت است.
بدون هيچ نتيجه اى!! اينك با بيان اين رنجِ خانوادگى و اجتماعى! كه مثل سايه ٩ سال است همراه من است، از تمام كسانى كه مورد شكنجه قرار گرفته اند تقاضادارم با شجاعت و صداقت آن را افشا كنند!
قلم اگر از بيداد ننويسد، قلم باد! محمد نجفى- زندان اراك / ٩٧/١٠/٢٤
لازم به ذکر است که روز سه شنبه ۲۵ دیماه
جلسه رسیدگی به یکی دیگر از اتهامات محمد نجفی با تشنج ، درگیری و تعرض و مضروب کردن همسر محمد نجفی توسط مامور زندان و توهین وی به خانواده این زندانی سیاسی و وکیل پایه یک دادگستری زندانی در زندان مرکزی اراک در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ۲ شازند در شهر شازند اراک برگزار شد.
در این جلسه به یکی دیگر از اتهامات آقای نجفی تحت عنوان «تشویش اذهان عمومی از طریق نشر اکاذیب در فضای مجازی با درج  نامه به رهبری در صفحه اینستاگرام» رسیدگی شد.
پیش از برگزاری جلسه دادگاه مامور لباس شخصی بدرقه که بر خلاف ضوابط به هر دو دست محمد نجفی دستبند زده بود،‌ همسر وی را که جلو آمده بود مضروب می‌کند و همین موضوع سبب بروز تشنج در ساختمان دادگاه می‌شود.
پیام درفشان یکی از وکلای محمد نجفی در این خصوص گفت:
همسر آقای نجفی با دیدن همسرش ناخودآگاه به سمت ایشان رفت که آن فرد با ضربه سنگینی همسر آقای نجفی را به عقب هل داد و این در حالی بود که هم برادران و پسر آقای نجفی و هم برادر و پدر همسر ایشان و تعدادی از اقوام و همسایگان و دوستان خانوادگی این خانواده در ورودی دادگستری برای ملاقات آقای نجفی حضور داشتند و مشاهده این صحنه که تعرض غیر قانونی و برخلاف ضوابط به ناموس مردم است و خصوصآ اینکه با خشونت نیز انجام شده بود موجب تحریک شدید حضار گردید.
به طوری که همگی برافروخته شده بودند و فضای درگیری ناموسی به وجود آمده بود و درگیری شدیدی در شرف وقوع بود که با دخالت ما برای آنکه منجر به عواقب بدتر نشود ممانعت شد.
اما شخص مجهول الهویه که برخلاف اصول هیچ لباس فرم و اتیکت حاوی نام نداشت مدام به تحریک کردن بیشتر سایرین با عنوان جملاتی از قبیل خوب کردم و غلط می کنید سمت زندانی بیاید می نمود.
وی دستبند آقای نجفی را که برخلاف ضوابط باید به یکی از دستان خود بزند اما به هر دو دست ایشان زده شده بود با خشونت بسیار شدید دنبال خود می کشید به طوری که فریاد آقای نجفی از درد بلند شده بود.
همین باعث شد جلسه رسیدگی دادگاه با فشار روحی محمد نجفی به سمت تندی پیش رود!

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy