علی ربیعی وزیر کار و بازجوی وحشی سابق روزهای آینده را خطرناک خواند

89
ترس علی ربیعی بازجوی وحشی وزارت اطلاعات از روزهای آینده نظام
ترس علی ربیعی بازجوی وحشی وزارت اطلاعات از روزهای آینده نظام

علی ربیعی وزیر سابق کار طی مصاحبه‌ای گفت:  بر اثر شکستن مارپیچ سکوت در جامعه، مردم در ۱۶۰شهر قیام کردند و این اعتراضات خطرناک ممکن است باز هم تکرار شود.

او در حالی عدد ۱۶۰ شهر را میدهد که به طور واقعی مردم در ۱۴۲شهر قیام کرده و مستمرا فیلمهای آن را در شبکه های اجتماعی منتشر میکردند.

وزیر کار برکنار شده که سابقه معاونت وزارت اطلاعات و یک شکنجه گر در زندان آذربایجان با شکنجه‌های وحشیانه را هم در پرونده خود دارد در مصاحبه با  ایسنا به دفعات نسبت پنانسیل انفجاری جامعه هشدار داد و گفت:

حادثه دیماه ۹۶را حادثه‌یی بسیار مهمی در چهل سالگی (نظام) تلقی می‌کنم و معتقدم که تجربه‌ای کم نظیر از نا آرامی‌های اجتماعی در این ماه رخ داد که مشابه آن را در چهل سال گذشته تجربه نکرده بودیم.

اتفاقی که در دیماه ۹۶ رخ داد شباهت زیادی از نظر حجم، اندازه، وسعت و جمعیت درگیر در نا آرامی و همچنین خصوصیت این افراد با نا آرامی‌های قبل نداشت.

علی ربیعی مهره اطلاعاتی نظام ولایت فقیه، ادامه داد:

چنان‌چه جایی از سد بشکند یا سوراخ شود، فاجعه‌یی عظیم و سیلاب اتفاق می‌افتد؛ در دیماه ۹۶ اتفاقاتی در مشهد مارپیچ سکوت را شکست و سکوت جمعیت خاموشی که به نوعی زمینه اعتراض در آنها وجود داشت با ماجراهایی که در مشهد اتفاق افتاد، شکسته شد… آغازگر نا آرامی‌های سایر شهرستانها بود…

ربیعی همچنین گفت: آنچه که امروز به این نارضایتی‌ها اضافه شده، این است که احساس می‌شود دیگر آینده خوشبینانه‌ای پیش رو نیست و امید برای حل مسائل کم شده است؛…

علت این‌که چرا این اعتراضات تا پیش از دیماه ۹۶بروز نکرد و در دیماه خود را نشان دادند، نتیجه یک شوک اجتماعی است که اثر پروانه‌ای نام گذاری می‌شود؛ اثر پروانه‌ای اثری است که در نقطه‌ٔ فضا را می‌شکند و اعتراضات را به سطح می‌آورد.

این ضربه شکننده می‌توانست یک عامل خارجی باشد… در دیماه ۹۶ اثر پروانه‌ای باعث شد که اعتراضات در ۱۶۰شهر خود را نشان دهد و حتی تعدادی نیز در این شهرها کشته شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این اعتراضات و اتفاقات قابل تکرار هستند و می‌توانند نقش یک آژیر خطر را ایفا کند جواب داد:

بله، این اتفاقات محتمل و تکرار پذیر هستند؛ چرا که هم‌چنان علت بروز آنها باقی‌ست و با هر اثر پروانه‌ای امکان بروز آنها وجود دارد… جنس نا آرامی‌های سال ۹۶ شورش از نوع محدود و منطقه‌یی اما خطرناک است و آژیر خطری را به صدا درمی‌آورد که می‌تواند گسترده‌تر شود.

برای شناخت علی ربیعی حتما لینک زیر را مشاهده کنید:

خاطرات رعب‌آورعلی ربیعی شکنجه گر وزارت اطلاعات از شیوه انتقال

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy