مسعود شمس‌نژاد وکیل دادگستری در بازداشت‌گاه وزارت اطلاعات شکنجه شده

42
مسعود شمس‌نژاد وکیل دادگستری در بازداشت‌گاه وزارت اطلاعات شکنجه شده
مسعود شمس‌نژاد وکیل دادگستری در بازداشت‌گاه وزارت اطلاعات شکنجه شده

مسعود شمس‌نژاد وکیل دادگستری  پس از بازداشت، با چشم‌بند به بازداشت‌گاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شده و تحت شکنجه قرار گرفته است.

مقامات امنیتی و قضایی ضمن رد درخواست ملاقات خانواده این وکیل دادگستری، آنان را تهدید کرده‌اند که حق هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی در خصوص وی را ندارند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدمی، مسعود شمس‌نژاد، وکیل دادگستری و استاد سابق دانشگاه پیام نور که روز سه‌شنبه ۱۸ دی‌ماه، در حین برگزاری دادگاه یکی از وکلانش، بازداشت شده بود، به بازداشت‌گاه وزارت اطلاعات ارومیه منتقل شده و تحت شکنجه قرار گرفته است.

یک منبع مطلع: «اداره اطلاعات ارومیه علاوه بر پلمپ دفتر وکالت مسعود شمس‌نژاد، اقدام به توقیف خودرو و حساب بانکی وی نیز کرده است.»

این منبع مطلع افزود: «همسر و سه فرزند خردسال این وکیل دادگستری تهدید شده‌اند که در صورت هر گونه اطلاع‌رسانی در خصوص وضعیت مسعود شمس‌نژاد برخورد شدیدی با آنان خواهد شد.»

یادآوری میشود ماموران امنیتی پس از بازداشت این وکیل دادگستری، به دفتر وکالت و سپس منزل وی رفته و ضمن تفتیش و تخلیه گاوصندوق محل کار او، تعدادی از وسایل شخصی‌اش، در منزل را هم ضبط کردند.

این وکیل دادگستری پیش‌تر وکالت چندین زندانی سیاسی محکوم به اعدام از جمله جبیب الله گلپری‌پور و علی و رزگار افشاری و چندین زندانی سیاسی کرد دیگر را بر عهده داشته است.

وی در اردیبهشت‌ماه ۹۳ به اتهام “تبلیغ و عضویت در احزاب مخالفت حکومت” از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه به ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود و دوشنبه ۲۲ دی‌ماه، ۹۳، پس از ۴ ماه حبس و اتمام دوران محکومیت از زندان آزاد شده بود.

بازداشت وکلای ایران به جرائم واهی بالا گرفته است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy