عسل محمدی صدای فریادها و توهین های بازجویان سپیدە قلیان را می‌شنیدم

64
عسل محمدی صدای فریادها و توهین های بازجویان سپیدە قلیان را می‌شنیدم
عسل محمدی صدای فریادها و توهین های بازجویان سپیدە قلیان را می‌شنیدم

عسل محمدی فعال سیاسی و رسانەای جزئیات تازەایی از زمان بازداشت اسماعلی بخشی و سپیدە قلیان را منتشر کردە است.

عسل محمدی گفتە است حاضر است برای دیدەها و شنیدەهای خود شهادت بدهد.

عسل محمدی که خود نیز در بازداشت بود و پس از گذشت یک ماە در چند روز گذشتە با وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شده است، در مطلبی که کانال تلگرامی نشریه گام آن را منتشر کرده است، درباره بازجویی سپیدە قلیان در بازداشتگاه اطلاعات اهواز نوشت که صدای فریادها و توهین‌های بازجویش را از اتاق کناری می‌شنیده و شاهد فشار ماموران برای گرفتن اعتراف دروغ از خانم قلیان بوده است.

او همچنین به بازجویی‌های اسماعیل بخشی نیز اشاره کرده و نوشته است که صدای ممتد سرفه‌ها و تنگی نفس شدید اسماعیل را از اتاق بازجویی مجاور و تمسخر ماموران را شنیده است.

پیش از این نیز سپیدە قلیان با انتشار جزئیات بازداشتش گفته بود که حاضر است در یک دادگاه عادلانه به شکنجه خودو اسماعیل بخشی شهادت دهد.

سپیدە قلیان فعال مدنی که همراه با اسماعیل بخشی بازداشت و سپس آزاد شد، می‌گوید در دوران بازداشت به جز کتک خوردن وناسزا شنیدن، “سایه کابل بالای سرم بود تا اعتراف بنویسم”.

خانم قلیان با انتشار مجموعه توییت‌هایی شرحی از دوران بازداشتش داده و گفته است: “ای کاش شکنجه به همان ضرب و شتم خلاصه می‌شد.

وارد کردن اتهامات جنسی، در جایی که قطعاً حتی اگر فریاد می‌زدم صدایم به جایی نمی‌رسید، دردناک‌ترین قسمت ماجرا بود.”

او گفته در جریان دستگیری شاهد کتک خوردن “وحشیانه” اسماعیل بخشی بوده و طی بازجویی‌ها “تحقیر” او را دیده، “به شکلی که چند بار او را مجبور کردند در مقابل دیگران به خودش هتاکی کند.”

 

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy