واکنش عجیب رئیس دانشگاه در آتش سوزی خوابگاه و سوختن دختران بندرعباس
واکنش عجیب رئیس دانشگاه در آتش سوزی خوابگاه و سوختن دختران بندرعباس

در آتش سوزی خوابگاه دختران بندر عباس که در اثر بیتوجهی و سهل‌انگاری مسولین دانشگاه مذاهب اسلامی بندرعباس رخ داد، سه دانشجوی دختر این دانشگاه مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.

بنا به گزارشات این آتش سوزی بدلیل خراب بودن اجاق گاز خوراکپزی این دانشگاه زمانی رخ داد که دانشجویان مشغول درست کردن غذا بودند.

دانشجویان میگویند:  بارها نقص فنی اجاق گاز را به مسوولان یادآور شده‌اند اما با بهانه‌هایی نظیر نبود بودجه از تعمیر و تغییر اجاق گاز خودداری کرده‌اند.

‎یکی از دانشجویان گفت: از اول ترم که به دانشگاه آمدیم متاسفانه اجاق گاز واحد ما مشکل داشت و ما مجبور بودیم به دیگر واحدها مراجعه کنیم.

‎وی افزود: گازهای واحدهای دیگر نیز متاسفانه از شرایط ایمنی کامل برخوردار نیستند و گاهی نیز مشاهده می‌شد که موهای دیگر دانشجویان نیز در اثر شعله‌های گاز سوخته است.

‎این دانشجوی ادامه داد: به سرپرست خوابگاه این حوادث و ناایمنی اجاق‌گاز اطلاع داده می‌شد و ایشان هم طبق وظیفه موضوع را یادداشت و به رئیس دانشگاه اطلاع می‌دادند و دانشگاه نیز با آوردن یک متخصص متوجه شد که اجاق گاز قابل تعمیر نیست اما نسبت به تعویض آن اقدامی نکردند.

پس از بی توجهی رئیس دانشگاه، در حضور بازرسی که از تهران آمده بود در این خصوص بحث کردیم که با تاکید بازرس، اجاق گاز تعمیر شد اما همچنان نشتی گاز باقی بود و متاسفانه هم خوابگاهی‌های ما براثر شعله گاز دچارسوختگی شدند.

این دانشجو ادامه داد: اگر برای این دانشجویان اتفاق ناگوارتری رخ داده بود و جان خود را از دست داده بودند، کدام یک از مسوولان می‌توانست پاسخگوی این سهل‌انگاری باشد؟

دانشجوی دیگر درباره آتش سوزی خوابگاه اظهار داشت: دو شب پیش از این حادثه باز هم نشتی گاز در یکی از واحدها موجب شعله‌ور شدن اجاق گاز و مصدومیت یکی دیگر از دانشجویان شد.

‎وی افزود: زمانی که مشکلی مثل خرابی لوله آشپزخانه یا سرویس بهداشتی یا لامپ و موارد مربوط به برق بوجود می‌آید از متخصص مربوطه استفاده نمی‌شود و نگهبان خوابگاه را برای تعمیر موارد ذکر شده خبر می‌کنند؛ حتی در مرحله اول برای تعمیر اجاق گاز نگهبان را آوردند که شلنگ سیلندر گاز را با پارچه بست تا مثلا نشتی نکند.

گفتنی است، رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی استان هرمزگان در خصوص آتش سوزی خوابگاه عنوان کرده است که یک فندک دست یکی از دانشجویان ترکیده است و مورد خاصی اتفاق نیفتاده است.

بار دیگر نشان دادند که جان دانشجویان برایشان ارزشی ندارد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy