مراسم اولین سالگرد شهادت سید‌شهاب‌الدین ابطحی بر سر مزارش در اراک

39

عصر دیروز جمعه ۲۱دیماه۹۷، مراسم یادبود شهید قیام سید‌شهاب‌الدین ابطحی زاده با حضور جمعی از مردم و خانواده شهید قیام برگزار شد.

مراسم اولین سالگرد شهادت سید‌شهاب‌الدین ابطحی بر سر مزارش در اراک در حالی برگزار شده که تعداد زیادی از مردم اراک برای همدردی با خانواده شهید گرد آمده بودند.

سید‌شهاب‌الدین ابطحی زاده شهید راه آزادی  جوان ۲۰ ساله ای بود که  در  جریان قیام  مردم اراک دستگیر شد و ۱۳روز پس از دستگیری  زیر شکنجه  به شهادت رسید!

شکنجه گران برای شکنجه خانواده این جوان ۲۰ ساله جنازه وی در ۲۲ دی در مقابل منزلش رها کردند.

قاسم عبداللهی رئیس کل دادگستری استان مرکزی در ۲۷ دی ماه ضمن تأیید پیدا شدن جنازه این فرد در جمعه ۲۲ دی در یک منزل متروکه در حاشیه شهر اراک، اعلام کردکه با بررسی‌های انجام شده، این فرد به دلیل تزریق مواد مخدر جان خود را از دست داده‌است.

بر روی بدن شهاب ابطحی، جراحاتی دیده می‌شد که به نظر می‌رسید بر اثر جراحات باتوم ایجاد شده بود.

در قیام دیماه سال ۹۶ به دلیل وحشت حکومت از سرنگونی و به دلیل شور انقلابی مردم ایران، تعدادی از دستگیر شدگان را زیر شکنجه کشتند.

حکومت گمان این میبرد که با این شقاوت میتواند شعله قیام را خاموش کند.

اما قیام دیماه سال ۹۶ تاریخ ایران را ورق زد و فصل دیگری رونمایی شد که تا سرنگونی ملاها ادامه خواهد یافت. خون شهدا گواه این مدعی است.

سید‌شهاب‌الدین ابطحی هرگز نمرده، او زنده است و روز قیام دوباره همراه و هم‌بازوی و هم صدای ما خوهد بود! و در رقص آزادی همراه و همپای ما در میدان آزادی به ترنم در می‌آید!

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy