عزل آیت‌الله خزئلی از مقام مرجعیت به دلیل نماز در خانه غصبی

1103
عزل آیت‌الله خزئلی از مقام مرجعیت به دلیل نماز در زمین غصبی
عزل آیت‌الله خزئلی از مقام مرجعیت به دلیل نماز در زمین غصبی

مهدی خزعلی پدرش آیت‌الله خزئلی رابه دلیل نماز در خانه غصبی از مرجعیت ساقط کرد وی گفت: پدرم خانه دختر شاه را که در خیابان انقلاب تهران بود بزور غصب کرد بیش از چهل سال در آن نماز خواند و روزه گرفت! قبل از مرگش بمن وصیت کرد با دختر شاه حرف بزن تا این سالها که در این خانه غصبی نماز خواندم حلال کند یا پول خانه را بهش بده!

من با دختر شاه تماس گرفتم جریان را گفتم او گفت پدرم این ملک را برای من ساخت زمانیکه دانشجو بودم بعنوان هدیه تولد بمن هدیه داد و من با دانشجویان فقیری که پول اجاره خانه و خوابگاه نداشتند در آن زندگی میکردم و خرج تحصیل آنها را خودم میدادم این ملک یادبود پدرم است و سندش هم نزد من است و نمیفروشم و چون توسط پدرت غصب شده بود حلال هم نمیکنم انشا الله در محضر خدا!

پسر خزعلی گفت برابر حکم قرآن، خانه غصبی نماز و روزه ندارد و زندگی، در ملک غصبی برابر با جنگ با خداست …

متاسفم که باید بگویم؛ کسیکه چنین باشدنمیتواند مجتهد و آیت الله باشد من شرعا وظیفه داشتم این موضوع را بگویم تا مقلدهای پدرم برای خود مرجع دیگری انتخاب کنند هرکس در قیامت جوابگوی اعمال خود است.

خزئلی پیش از این گفته بود: خواهرم که ذوب در ولایت است در خانه غصبی در الهیه زندگی میکند که ۵۷۰ میلیارد ارزش دارد. وی اضافه کرد: اگر انقلاب چپاول و غـارت أمـوال مردم است من ضد انقلاب هستم.

همه امرا و امنای جمهوری اسلامی در خانه های غصبی زندگی میکنند مگر خود رفسنجانی در استخر غصبی فرح نمرد.

مگر خانه مصادره‎ای هزار متری  ۳۰ میلیاردی علی‌اکبر ولایتی مشاور عالی خامنه‌ای غصبی نیست

این  خانه هزار متری که‌ ولایتی وزیر خارجه پیشین جمهوری اسلامی در آن ساکن است هزار متر است که کمیته‌ انقلاب در اختیار او گذاشت و سندش با کمک مهدی کروبی جور شد.

-ولایتی می‌گوید اوایل دهه ۶۰ آن را با منزل خودش معاوضه کرده و تفاوت قیمت را قسطی پرداخت کرده.

در حالی که این موضوع نقشی در این واقعیت که خانه وی مصادره‌ای و غصبی است بازی نمی‌کند.

– مشاور عالی خامنه ای پس از این همه سال که در خانه غصبی نشسته و بچه‌هایش بزرگ شده‌‌اند و در طبقه‌ای از همان خانه ساکن هستند مدعی شده «پس در این ۶۰۰ متر ۵ خانواده زندگی می‎‎کنند»! باید به وی یادآوری کرد اگر در این خانه صد خانواده هم زندگی کنند، در مصادره‌ای و غصبی‌بودن آن تغییری حاصل نمی‌شود!

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy