تحصن اعتراضی حواله‌داران و خریداران چانگان، سایپا ساندرو، پراید، برلیانس

114

صبح امروز۱۸ دیماه ۹۷ تجمع و تحصن اعتراضی خریداران و دارندگان حواله‌داران چانگان ،سایپا ساندرو،  برلیانس پراید ال نود در اعتراض به عدم تحویل خودرو در محل این شرکت برگزار شد. مشابه این تجمع روز ۱۵دیماه نیز برگزار شده بود.

حواله‌داران دستنوشته هایی به دست دارند که نوشته است پول من کجاست؟

پول ما را چه کرده اید؟ اعتراض به کارمانیا! بدعهدی کارمانیا!

مسئول کیست مسئول کجاست؟ فروش به ریال تحویل به دلار! خودروی خریداری شده من مجاست؟

یکی از حواله‌داران میگویند:‌ خریداران ساندرو و ال نود شرکت علیرغم تعهدش به هنگام پیش فروش به تهیه و ثبت سفارش و سپس اقدام به پیش فروش هم اکنون با عدم تحویل چند ماهه و پیشنهاد جایگزینی پراید!!!! به جای ماشین های ثبت نام شده هستند.

این عدم تحویل و تعویق چند ماهه حتی در مورد خریداران پراید نیز شامل شده است.

خودروی چانگان که هم اکنون تولید میگردد از ماه آبان دعوتنامه صادر نشده است.

به نظر میرسد شرکت با گرو نگه داشتن دعوتنامه های گذشته قصد دارد تا زمان اعلام قیمت جدید از تحویل ماشین خودداری کند تا بتواند به زعم خود با افزایش چند ده میلیونی نسبت به واگذاری اقدام کند!

این عمل خلاف قانون و مصوبه هیئت وزیران است!

خودروی چانگان تا آذر ماه به قیمت ۷۵ در سایت سایپا قیمت درج شده ولی هم اکنون قیمت ۱۲۷ میلیونی برای درخواست میشود‌!

در صورتی که طبق قانون قیمت روز یعنی موعد صدور دعوتنامه که آبان بوده و شرکت حق ندارد با تعویق صدور دعوتنامه هم اکنون ۱۲۷ میلیون تومان برای خودرویی که ۳۷ میایون آنرا در ۱۹ تیر اخذ کرده دریافت کند.

حواله‌داران دستشان به جایی بند نیست اغلب هستی خود را فروخته و برای پیش خرید داده اند و حالا شرکت میخواهد با گرو نگه داشتن حواله ها قیمتهای بیشتری از خریداران برای تحویل بگیرد در صورتیکه موعد تحویل خودروها رسیده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy