مقبره امامزاده قلابی پدر نماینده گرمی (اردبیل) ثبت ملی هم شده است

165
مقبره امامزاده قلابی پدر نماینده گرمی (اردبیل) ثبت ملی هم شده است
مقبره امامزاده قلابی پدر نماینده گرمی (اردبیل) ثبت ملی هم شده است

مقبره امامزاده قلابی پدر یکی از نمایندگان مجلس ولایت خبرساز شد.

قبر «میرعزیز میرزاده» پدر «میرحمایت میرزاده» نماینده گرمی (استان اردبیل) در مجلس دهم زیارتگاه زائران متعددی است که با نذورات و هدایای خود، زمینه‌ساز ساخت مقبره امامزاده قلابی شده‌اند!

نکته جالب اینکه پایگاه جامع امامزادگان و بقاع متبرکه ایران وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه، آرامگاه میرعزیز میرزاده را به عنوان «آستان مقدس امامزاده سید عزیز علیه السلام» ثبت کرده است!!

چند وقت پیش جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده رشت اعلام کرد که طی ٣٧ سال گذشته ده برابر شده است.

ماجرای مقبره امامزاده قلابی پدر میرحمایت میرزاده، نماینده مردم گرمی استان اردبیل در مجلس، به محض این‌که در یکی از شبکه‌های اجتماعی به گوش سایر کاربران رسید، موج واکنش‌ها شروع شد؛ این نماینده در باره پدرش گفت:

من به‌عنوان پسر آن مرحوم بهتر است درباره‌اش حرف نزنم.

بروید از مردم منطقه که به ایشان ارادت دارند بپرسید که ایشان چه کسی بوده و برای چه مردم از جیب خودشان برای مقبره ایشان هزینه و نذر می‌کنند.

پدر مرحومم در همان زمانی که زنده بودند، بسیار مورد احترام بودند و زمانی هم که به رحمت خدا رفتند، این احترام و ارادت باقی ماند و مردم خودشان تصمیم گرفتند که برای ایشان مقبره‌ای بسازند که محل مراجعه خودشان باشد.

یعنی شما در ساخته‌شدن گنبد و بارگاه برای «آستان مقدس امامزاده سید عزیز» هیچ نقشی نداشته‌اید؟

من اصلا آنجا بزرگ نشدم؛ این‌ها سال‌ها پیش ساخته شده است.

من فرزند کوچک خانواده بودم و از زمانی که پنجم ابتدایی بودم، به تبریز رفتم و کلا در تعطیلاتی مثل تابستان و عید به خانه می‌رفتم.

کلا در تبریز بزرگ شدم و تحصیلات و مشاغل مختلفی که داشتم در همان‌جا بوده است؛ نه در زادگاهم.

الان مقبره پدر شما متولی و هیأت امنا دارد؛ شما عضو آن‌ها نیستید؟

نه اصلا؛ این‌ها قبل از این‌که من نماینده بشوم، ساخته شده بود.

ایشان سی‌سال پیش فوت کردند و همان موقع هم مردم خودشان تصمیم گرفتند همان‌طور که زمان حیات او نزدشان می‌رفتند و درخواست‌هایی داشتند و کمک‌هایی می‌خواستند، بعد از فوتشان هم جایی باشد که مراجعه کنند.

تمام این‌ها با پول خود مردم ساخته شده است و خیلی از مردم آن دهات اصلا نمی‌دانند که پسر ایشان نماینده است، خیلی‌ها هم نمی‌دانند که پدر بنده ایشان است.

من هیچ اقدامی برای این مسأله نکرده‌ام، حالا ممکن است عده‌ای بگویند پسر چنین سید بزرگواری نباید نماینده مجلس می‌شد، نباید وارد سیاست می‌شد، این‌ها را می‌پذیرم، اگر این‌ها جرم است و من به عنوان پسر کوچک آن سید بزرگوار نباید دست به چنین جرمی می‌زدم، می‌پذیرم.

بیشتر از این نه کاری از دست من برمی‌آید و نه نقش و تقصیری دارم!

امامزاده های گوناگونی برای مردم ایران تولید میشوند که این یکی از آنهاست.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy