خانواده اسماعیل بخشی برای تکذیب شکنجه‌، تحت فشار قرار دارند

106
خانواده اسماعیل بخشی برای تکذیب شکنجه‌ تحت فشار قرار گرفته اند
خانواده اسماعیل بخشی برای تکذیب شکنجه‌ تحت فشار قرار گرفته اند

در حالیکه حمایت از اسماعیل بخشی کارگر شکنجه شده هفت تپه روز به روز افزون میشود امروز کانال نیشکر هفت‌تپه از تحت فشار قرار دادن خانواده اسماعیل بخشی برای تکذیب شکنجه توسط وزارت اطلاعات خبر داد.

پس از انتشار نامه اسماعیل بخشی و شرح گوشه‌هایی از شکنجه‌های اعمال شده بر او و نیز اشاراتی بر ضرب‌وشتم خانم قلیان، از روزهای قبل، اسماعیل بخشی و اعضای خانواده اسماعیل بخشی تحت فشارهای مداوم و شدید نیروهای امنیتی قرار گرفته‌اند که نامه اسماعیل را تکذیب کنند.

اسماعیل بخشی در مقابل این درخواست مقاومت کرده که سپس مامورین امنیتی با تماس با خانواده اسماعیل بخشی و تهدیدهایی علیه اسماعیل و سایر افراد خانواده، از آنها خواسته‌اند دست به تکذیب گفته‌های اسماعیل بزنند.

 نامه سرگشاده جمعی از وكلای دادگستری ايران به حسن روحانی، رئيس جمهور در مورد ضرورت رسيدگی به موضوع شكنجه نماینده کارگران شرکت هفت‌تپه؛ «شكنجه اسماعيل بخشی دردناک و تاسف بار بوده و مايه‌ی شرمساری دولت ايران است»

جناب آقاي حسن روحاني

رياست محترم جمهوري اسلامي ايران

باسلام

احتراما پيرو بيانيه‌ي قبلي كه خطاب به ملت ايران در مورد جلوگيري از شكنجه آقاي اسماعيل بخشي صادر كرده بوديم و با استناد به اصول سوم، هشتم، نهم، بيست‌ودوم، سي و چهارم، سي‌وهشتم، يكصد و سيزدهم و يكصد و بيست و يكم قانون اساسي، ماده ۱۶۹ و ۵۷۸ قانون مجازات اسلامي، ماده ۳۵ قانون مجازات جرايم نيروهاي مسلح ايران، ماده‌ي یک كنوانسيون منع شكنجه، ماده‌ي ۵ اعلاميه‌ي جهاني حقوق بشر و مقررات كنوانسيون‌هاي چهارگانه‌ي ژنو، دو پروتكل اختياري الحاقي به آن در سال ١٩٧٧ و كنوانسيون‌هاي حقوق سياسي مدني ژنو ۱۹۶۶ و ۱۹۶۷، مفاد منشور حقوق شهروندي و ساير مقررات مرتبط به استحضار مي‌رساند؛

«موضوع شكنجه‌هاي صورت گرفته عليه آقاي اسماعيل بخشي بسيار دردناک، تاسف‌بار و مايه‌ي شرمساري است و جاي پرسش است كه حضرتعالي به عنوان رئيس‌جمهور ملت ايران چرا سكوت كرده‌ايد؟

زيرا طبق اصل يكصد و سيزدهم سوگند وفاداري و پاسداري از اصول شريف قانون اساسي به‌سان اصل سي و هشتم را ياد كرده‌ايد كه بطور كامل هر نوع شكنجه را ممنوع اعلام كرده و شكنجه‌گران را قابل تعقيب كيفري دانسته و حسب اصل يكصد و بيست و يكم اين قانون، جنابعالي مسوول اجراي قانون اساسي هستيد و اين تكليف مهم بر عهده‌ي شماست.

شما در یک تبليغات وسيع انتخاباتي منشور حقوق شهروندي را مطرح و در انظار عمومي و در حضور خبرنگاران و فعالان مدني كشور آن را امضا كرده‌ايد و سوگند و قول تحقق آن را بيان كرده‌ايد كه در آن تصريحا هر نوع شكنجه ممنوع اعلام شده است.

اما شاهد شكنجه‌ي آقاي اسماعيل بخشي هستيم كه گناه ناكرده‌ي وي تنها اعتراض به نقض حقوق كارگري خود و عدم پرداخت دستمزد عادي بوده است.

جناب رئيس جمهور!!

چرا از كنار اين موضوع به سادگي رد مي‌شويد؟

چرا شهامت و شجاعت لازم به پشتوانه‌ي راي ملت در برخورد با شكنجه‌گران را نداريد؟

يا اين شكنجه‌ها مورد تاييد حضرتعالي است يا رعايت كرامت ذاتي بشر براي شما اهميتي ندارد كه چنين ساده از كنار آن رد مي‌شويد.

بلاشک شكنجه از پليدترين اقدامات غير انساني عليه بشريت است كه كرامت ذاتي بشر را پايمال و ارجمندي آن را از بين مي‌برد.

جناب رئيس‌جمهور!

براي حفظ حرمت اين ملت ستمديده و اندک آبروي باقيمانده براي دولت ايران و پاسداري از اصول قانون اساسي، به موضوع شكنجه‌ي آقاي اسماعيل بخشي و ديگر كارگران مظلوم خوزستان و ساير متهمين امنيتي و سياسي ديگر كه چنين از شكنجه رنج مي‌برند وارد شده و دستورات شايسته براي تعقيب كيفري شكنجه‌گران را صادر فرماييد.

بگذاريد با اين اقدام خود در تاريخ نامي نيك براي خود رقم زنيد. تا دير نشده دست بكار شويد و گزارش آن را به جناب اسماعيل بخشي و ملت ايران ارائه دهيد.

تصميم شما احترام به انسانيت، قواعد حقوق بشر، قوانين و ايفاي تعهدات بين المللي ايران است.

ساليان سال است كه شكنجه ايران و ايرانيان را رنج مي‌دهد و بصورت سيستماتيك در نهادهاي خاص امنيتي و اطلاعاتي متهمين و ملت ايران را آزار مي‌دهد و قوه قضاييه نه تنها نظاره‌گر و ساكت بوده بلكه همگام و همراه آنان بوده است.

با انكار و تكذيب نمي‌توانید پاسخگوي تاريخ و ملت ايران باشید.

با احترام مجدد

١- حسين احمدي نياز

٢- محمد مصطفايي

٣- هوشمند رحيمي

٤- مسعود اختراني تهراني

٥- احسن حسن پور.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy