هر دیکتاتور رو به سقوطی در شرایط مشابه روحانی پرت‌وپلا‌ میگوید

172
هر دیکتاتور رو به سقوطی در شرایط مشابه روحانی پرت‌وپلا‌ میگوید
پرت‌وپلا‌ های روحانی در وضعیت اقتصادی که با سرعتی فزاینده رو به وخامت بیشتر می‌رود، بیشتر میشود.
روحانی روز چهارشنبه ۱۲دی ۹۷ در جلسهٔ هیأت دولت تصویری کاملاً مثبت از شرایط اقتصادی ارائه داد و  مدعی شد که وضعیت اقتصادی کشور بهتر از قبل است و همهٔ شاخصهای اقتصادی بهبود نشان می‌دهد.
سیمای میلی  هم شب گذشته تماماً در خدمت آب و تاب دادن به دروغهای روحانی بود.
سوال این است که چرا چنین زاویه و شکاف عمیقی در تحلیل یک وضعیت مشخص وجود دارد؟
روحانی می‌گوید اوضاع خیلی خوب است و شاخصهای اقتصادی همه مثبت نشان می‌دهند، اما بخش دیگری می‌گویند که وضعیت اقتصادی فاجعه‌بار است و نظام رو به فروپاشی کامل می‌رود و همین امر باعث بروز واکنش‌های متفاوتی درون حکومت شد. چرا که دروغ همیشه واکنش به همراه دارد.
پرت‌وپلا‌ های روحانی در مورد صادرات نفت بود که ادعا کرد آمریکا نتوانسته و نخواهد توانست جلوی صادرات نفت را بگیرد و از روال فروش نفت اظهار خوشوقتی کرد و گفت:
«برخی مشکلات جزیی وجود دارد که قابل حل بوده و به‌زودی برطرف خواهد شد».
در حالی که همه دنیا می‌دانند که صادرات نفت ایران بیش از یک میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است.
دروغ دیگر روحانی در مورد صادرات غیرنفتی است یعنی اینجا هم ادعای روحانی به کلی با واقعیت متفاوت است زیرا با نابودی تولیدات کشور در همهٔ زمینه‌ها در تعارض است.
در زمینهٔ اشتغال روحانی گفت: «تعداد شاغلان ۲۰میلیون و ۶۰۰هزار نفر بود و طی سالهای گذشته در مجموع ۳میلیون و ۳۰۹هزار نفر به میزان اشتغال خالص افزوده شده است.
این آمار نشان می‌دهد ما می‌توانیم بیکاری را مهار کنیم».
در مورد قیمتها هم ادعا کرد که قیمتها در حال کنترل است .
اما امیر خجسته گفت: «قیمتها بر اساس دلار ۱۹هزار تومن هستند و این قیمت فعلی ارز صوری و غیرواقعی است و شاخصش هم این است که قیمت کالاها در حد زمانی که دلار به بالای ۱۹هزار تومن رسید، باقی مانده و پایین نیامده است.
حرفهای روحانی فقط نمک به زخم مردم میپاشد.
روزنامهٔ جهان صنعت روز بعد یعنی پنجشنبه ۱۳دی نوشت: «حقوق یک میلیون و ۲۰۰هزار تومانی کارگر ظرف ۱۰روز خرج می‌شود».
در مورد بحران آب هم روحانی یک مشت «بایددرمانی» مسخره و خنده‌دار تحویل مردم داد.

تبلیغات یا دروغ و فریب؟!

طبعا در هر نظامی تبلیغات و بزرگ‌نمایی دستاوردهای مثبت دولت یک رسم است گرچه درست نیست اما به هر حال یک رسم است کما این‌که بزرگ‌نمایی کارهای انجام شده دولت نیز یک حرفه حکومتی در همه جای جهان است، اما اینکه روحانی تحت فشار حرفهایش قرار میگیرد به دلیل دروغ گفتن است و تبلیغات با دروغ و فریب تفاوت دارد!

خروج از تعادل

بنابراین به‌نظر می‌رسد که روحانی در این دروغها و پرت‌وپلا‌  های بی‌دنده و ترمز، کنترل حرفهایش،  از دست خودش هم خارج شده است.
نتیجهٔ این دروغگویی‌ها، به اعتراف ایادی رژیم، نفرت بیش‌از‌پیش مردم است. یکی از اعضای مجلس به نام بهروز بنیادی چهارشنبه ۱۲دی در جلسهٔ علنی مجلس گفت:
«چرا فضای کشور مملو از نااطمینانی و هیچکس قادر به پیش‌بینی آینده کوتاه‌مدت نیست.
سؤالی که هنوز هیچ پاسخی برای آن نیافته‌ایم تداوم افزایش و یا حداقل عدم کاهش قیمت در عین کاهش نسبی قیمت ارز است، دردآور آن که در این فشار اقتصادی افرادی شکم‌سیر برای این مردم تجویز نسخه شفابخش اشکنه و لنگ کرده و نمک بر زخم ناسور دل پردرد مردم می‌پاشند» اشاره به حرفهای ولایتی سر پوشیدن لنگ مانند مردم یمن!
اصل موضوع این است که رژیم به‌علت شدت وخامت اوضاع، چاره‌ای جز پناه‌بردن به این حرفها ندارد. این حرفها هم مصرفش اساساً برای درون رژیم است، از آخوندهای قم و حوزه تا بسیجی‌ها و نیروهای پایین رژیم که به‌شدت در حال ریزش هستند.
ولایت در بن‌بست گیر کرده و راه‌حلی برای هیچ مشکلی ندارد چنین تناقضاتی را به تمام سران و دست‌اندرکاران تحمیل می‌کند، چه روحانی، چه خود خامنه‌ای و مدرسان حوزه قم.
ولی واقعیتهای سرسخت چیزی نیست که با این حرفها تغییر کند. واقعیت سرسخت جامعهٔ ایران این است که:
همهٔ شرایط برای بزرگترین تحول تاریخ ایران مهیاست.
مواجهه با چنین پدیده‌ای هر دیکتاتور رو به سقوطی را به پرت‌وپلا‌ گویی وا‌می‌دارد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy