عسل محمدی دانشجوی مرتبط با کارگران هفت تپه امروز با وثیقه سنگین آزاد شد

136
عسل محمدی دانشجوی مرتبط با کارگران هفت تپه امروز با وثیقه سنگین آزاد شد
عسل محمدی دانشجوی مرتبط با کارگران هفت تپه امروز با وثیقه سنگین آزاد شد

 عسل محمدی دانشجویی که در ارتباط با اعتراضات کارگران هفت تپه بازداشت شده بود، امروز با وثیقه سنگین چهارصد میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

عسل محمدی حدود یک ماه قبل در تهران دستگیر شد و نخست به شوش و سپس به بازداشتگاه اطلاعات در اهواز منتقل شد.

وی طی مدت یک ماه، تحت بازجویی و آزار و اذیت فراوان قرار گرفت و نهایتا و پس از تعیین وثیقه سنگین، از بازداشتگاه اطلاعات به بازداشت گاه سپیدار در اهواز منتقل شد.

نامبرده به علت عدم امکان خانواده برای تودیع وثیقه، چندین روز بیشتر در حبس ماند تا نهایتا با تقلیل مبلغ وثیقه از پانصد میلیون به چهارصد میلیون تومان، خانواده اش موفق به تودیع وثیقه شدند و امروز، شنبه، به طور موقت آزاد شد.

عسل محمدی، فعال کارگری و دانشجوی داروسازی واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد تهران صبح روز سه‌شنبه ۱۳ آذرماه ۹۷، در منزل شخصی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به شعبه یک بازپرسی دادسرای اوین منتقل شد.

خانم محمدی حین اعتصاب و اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه یادداشت‌های در حمایت از اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه و فولاد اهواز نوشته بود.

یادآوری میشود گزارش‌گران بدون مرز (RSF) بازداشت عسل محمدی، شهروند-خبرنگار و مدافع حقوق کارگران را محکوم کردند و نوشتند: این دانشجوی دانشگاه آزاد و عضو تحریریه نشریه دانشجویی گام را ماموران وزارت اطلاعات به تاریخ ۱۴ دی ماه ۱۳۹۷ پس از بازرسی منزل بازداشت کرده‌اند.

عسل محمدی افزون بر انتشار خبرهای اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه در شبکه‌های اجتماعی، نوشته‌هایی درباره این موضع در سایت‌های خبری منتشر کرده بود.

دلایل بازداشت وی به خانواده و وکلا اعلام نشد.

چند روز پس از بازداشت خانواده مطلع شدند که وی به زندان اهواز منتقل شده است.

وضعیت جسمی و روحی عسل محمدی، فعال مدنی و از اعضای تحریریه نشریه «گام» نامناسب گزارش‌شده است.

نشریه گام امروز در کانال تلگرامی خود خبر داد:

“پس از پیگیری و تلاش فراوان خانواده، مادر عسل محمدی موفق به دیداری کوتاهی با او در اداره اطلاعات اهواز شده است؛ در این دیدار که با حضور مأمورین امنیتی در زمان ملاقات همراه بوده است وضعیت جسمی و روحی عسل محمدی وخیم گزارش‌شده است.”

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy