جداری‌فروغی وکیل کارگران فولاد: همه تلاشم را برای آزادی کارگران می‌کنم

24
جداری‌فروغی وکیل کارگران فولاد: همه تلاشم را برای آزادی کارگران می‌کنم
جداری‌فروغی وکیل کارگران فولاد: همه تلاشم را برای آزادی کارگران می‌کنم

خانواده کارگران گروه ملی فولاد اهواز در حالی مجددا امروز مقابل استانداری تجمع کردند که جداری‌فروغی وکیل کارگران فولاد گفته است: همه تلاشم را برای آزادی کارگران می‌کنم.

امروز شنبه۱۵ دیماه ۹۷ تعدادی از خانواده های کارگران به همراه کودکان آنها مجددا جلوی استانداری تجمع کردند این تجمع در حالیست که علاوه بر هفت کارگر بازداشتی سابق،  روز۱۲دیماه آقای محمدرضا نعمت پور هم بازداشت شده است.

دستکم هفت تن از کارگران فولاد اهواز بیش از ۲۰ روز است که در بازداشت نیروهای امنیتی به سر می برند و سازمان اطلاعات سپاه از آزادی این کارگران جلوگیری می کند.

این کارگران از حق ملاقات با وکیل خود محروم اند و هیچ خبری هم از آنها نیست.

آقای محمد علی جداری‌فروغی وکیل کارگران گروه ملی فولاد ایران گفت: «محمدرضا نعمت‌پور» از کارگران گروه ملی فولاد ایران، در شب‌های گذشته در محل مسکونی خود بازداشت شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر، هشت کارگر گروه ملی فولاد در بازداشت به سر می‌برند، افزود: علیرغم وعده‌های مکرر، هنوز خبری از آزادی این کارگران نیست.

جداری‌فروغی تاکید کرد: از همه مجاری قانونی برای آزادی این کارگران تلاش خواهم کرد.

در جریان تجمعات کارگران گروه ملی فولاد ایران، چهل و سه کارگر بازداشت شدند؛ همه این کارگران به جز هفت نفر به علاوه محمد رضا نعمت پور با قرار کفالت آزاد شده‌اند.

محمد رضا نعمت پور، یکی دیگر از کارگران این مجموعه نیز در پی اعتراض به زندانی شدن همکارانش در ۱۲ دی ماه بازداشت شده است.

در خبری دیگر جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه در اطلاعیه‌ای از کارگران بازداشتی گروه ملی فولاد ایران اعلام حمایت کردند.

این کارگران آورده‌اند: ما کارگران هفت تپه خواهان آزادی هرچه سریعتر بازداشتی‌های گروه ملی فولاد اهواز هستیم چراکه معتقدیم که اعتراضات برادران فولادی؛ صنفی بوده و هرگونه فشار بر این عزیزان محکوم است.

کارگران نیشکر هفت‌تپه از مسئولان خواسته‌اند که به وعده‌های خود در مورد آزادی کارگران فولاد، هرچه سریعتر جامه عمل بپوشانند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy