تلاطم شدید بازارهای سهام احتمال ۱ تا ۲ درصد سقوط قیمت نفت

22
تلاطم شدید بازارهای سهام احتمال ۱ تا ۲ درصد سقوط قیمت نفت
تلاطم شدید بازارهای سهام احتمال ۱ تا ۲ درصد سقوط قیمت نفت

آژانس ایران خبر به نقل از پایگاه خبری ااقتصاد، احتمال سقوط قیمت نفت

 پنج‌شنبه۱۳دیماه۹۷، با تلاطم شدید بازارهای سهام و ارز و نگرانی از این که کند شدن اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۹، تقاضای نفت را کاهش دهد، قیمت‌های نفت ۱ تا ۲ درصد سقوط کردند.

تا ساعت ۱۱:۳۴ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۸۹ سنت یا ۱.۹۱ درصد سقوط کرد و به ۴۵.۶۵ دلار رسید.

قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۵۸ سنت یا ۱.۰۶ درصد سقوط کرد و به ۵۴..۳۳ دلار رسید.

بازارهای جهان درحالی به هم ریخت که در معاملات دیشب، دلار آمریکا بیش از ۳ درصد در برابر ین سقوط کرد و غول تکنولوژی، اپل، اعلام کرد که پیش‌بینی درآمد خود را کاهش خواهد داد.

کند شدن اقتصاد چین و به هم ریختن بازارهای سهام و ارز، سرمایه‌گذاران را در همه بازارها، شامل بازار نفت، نگران کرده است.

اساسی‌ترین داده‌ای که بر قیمت نفت فشار وارد می‌کند، یعنی اوج گرفتن تولید، درست در زمانی است که رشد تقاضا در حال کندتر شدن است.

این در حالیست که صادرت نفت ایران روز به روز نسبت به قبل کاهش می‌یابد و ترامپ در تعهدات خود گفته است که این صادرات را به صفر خواهد رساند.

هفت کشوری که از خرید نفت ایران محروم نشدند نیز باید در قبال نفت ایران مواد غذایی و دارو به این کشور تحویل بدهند.

این کشورها از جمله هند و عراق و .. میباشند.

وزیر نفت رژیم ایران، در پاسخ به اظهارات ولیعهد عربستان در خصوص جبران کاهش صادرات نفت ایران توسط دولت ریاض گفت، افزایش صادرات نفت عربستان قادر نیست کاهش صادرات نفت ایران را جبران کند.

زنگنه مدعی شده که اظهارات دولت عربستان تاثیری بر بازار نفت ندارند و تنها بخشی از یک جنگ روانی علیه رژیم ایران است. پیشتر وزیر انرژی آمریکا گفته بود بعد از تحریم نفتی ایران بازار نفت با ثبات خواهد بود.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajanc