بحران بی آبی و ایده‌های احمقانه حسن روحانی، صادر کردن کشاورزان

81
بحران آب و ایده‌های احمقانه حسن روحانی
بحران آب و ایده‌های احمقانه حسن روحانی

بحران بی آبی یکی از بحرانهایی که با آمدن اخیرا وارد زندگی مردم ایران شده است.

بحرانی باعث بروز مشکلات جدی اجتماعی، اقلیمی و حتی امنیتی شده است.

بحران بی آبی مردم را غرق در رنج و مصیبت نموده به طوریکه، هزاران روستا به‌خاطر کمبود آب خالی از سکنه شده و روستاییان به شهرها گریخته اند.

 به شهرها که نه آنها به شکلی به حاشیهٔ سیاه شهرها روی آورده اند جایی که هر روز متورم‌تر می‌شود.

در داخل شهرها هم وضعیت چندان بهتر نیست. در برخی از شهرها در لوله‌های آب به جای آب صاف و سالم، آب گل‌آلود و گاهی هم هوا جاری است و این وضعیت  زمستان است؛ در تابستانها وضع از این‌ هم بدتر است.

آب آشامیدنی شهر اهواز در کنار کارون بزرگترین رود ایران، مطلقاً شبیه آب آشامیدنی نیست.

بحران آب اساساً محصول این حاکمیت فاسد و ویرانگر است. این بحران در حال حاضر ابعادی سیاسی و امنیتی پیدا کرده و بازتاب آن در همین هفته دوم دیماه ۹۷ را از نظر بگذرانیم.

پس از آن که حتی مهره‌ها و رسانه‌های جناح‌های همسو با روحانی به‌طور وسیعی گفتند که دولت امور کشور را رها کرده است، روحانی روز سه‌شنبه ۱۱دی نشستی با مدیران بالای وزارت نیرو برگزار کرد و کلی گفتاردرمانی و باید درمانی تحویل آنها داد و مشتی وعدهٔ دروغ و آمار و ارقام ساختگی هم برای رفع تشنگی به مردم داد.

روحانی گفت: «نباید بگذاریم هیچ مشکلی برای مردم پیش بیاد، هیچ ناراحتی برای مردم پیش بیاد».

البته روحانی اینبار راه‌حل هم داده و گفت: «آموزش و پرورش بیاد یاری کنه، معلمین بیان یاری کنند، در صرفه‌جویی آب،‌ صرفه‌جویی برق، این‌که چه جوری یاری کنند وزارت نیرو رو».

ایده احمقانه صادر کردن کشاورز به کشورهای دیگر!

«آیا برخی از میوه‌ها، صیفی‌جات یا حالا هر چه، کشاورزی در هر بخشی، تولید در داخل بکنیم به نفع ماست یا بریم فرامرزی ما تولید بکنیم؟

بریم از یه کشور دیگه زمین اجاره بکنیم، اونجا ممکنه آب خیلی فراوون باشه، ارزون هم باشه، ما اونایی که پرمصرف هست، محصولات رو ببریم اونجا».

روحانی در سه‌شنبه پیشین هم گفته بود:

«بی‌تردید ما به فکر همه مناطق کشور و استانهای عزیز ما خواهیم بود و نمی‌گذاریم همانجور که ما باید برای اصفهان دلسوزی کنیم باید برای یزد برای کرمان برای سمنان برای خوزستان برای قم برای همه جا، همه جای کشور آب به‌عنوان یک مسأله مهم و اساسی برای ما مطرح است بنابراین ما این مشکل رو باید حل کنیم و این مشکل را حل می‌کنیم.

حالا بودجه در اختیار شماست به هر حال در بودجه شما اقداماتی که باید انجام بدهید اون اقدامات را شما تلاش کنید و انجام بدهید و ما هم اقدامات لازم رو انجام خواهیم داد حالا اجازه بدهید».

حرف‌های روحانی حتی در مجلس خودشان هم که ظاهراً اکثریت آن با روحانی هم‌سوست، باعث تشنج شد!‌ اما چرا؟

مملکت‌داری به شیوه «کلاه به کلاه»!

علت واکنش منفی نمایندگانی که با رانت قدرت وزارت کشور همین روحانی وارد مجلس شده‌اند، شیوهٔ شیادانهٔ کلاه به کلاه حل مسأله است که پیش از همه برای همین نمایندگان مزدور دردسرآفرین خواهد شد. چگونه؟

در شیوه «کلاه به کلاه» حل مساله، رژیم ابتدا آب اصفهان را به یزد منتقل می‌کند، وقتی اعتراضات مردم و کشاورزان استان اصفهان بالا می‌گیرد، می‌خواهد آب کارون و خوزستان را به اصفهان منتقل کند، خوزستانی که خودش به‌خاطر سدسازیهای احمقانه و بی‌رویهٔ سپاه در بی‌آبی دارد می‌سوزد.

و در این میان روحانی در حالی که در تأمین آب آشامیدنی شهرها درمانده، دم از انتقال آب دریای خزر به سمنان و کویر مرکزی ایران می‌زند و نماینده‌های رژیم از استان مازندران که ظاهراً این حرف را باور کرده‌اند دست به اعتراض می‌زنند.

حرف‌های روحانی را جدی نگیرید! پاراف است!

و هنگامی که اعتراضات نمایندگان همین جناح بالا می‌گیرد، پرده بعدی از راه‌حل‌ها بالا رفته و اسحاق جهانگیری، معاون روحانی، به صحنه آمده و ناچار اعتراف می‌کند که:

حرفهای روحانی را جدی نگیرید! «پاراف رئیس‌جمهوری هم جنبه‌ اجرایی ندارد و در حد پاراف است»!

و این‌گونه است که بحران بی آبی کماکان ادامه می‌یابد تا جایی‌که مردم و در صف مقدم آنها کشاورزان و دیگر تشنه‌لبان مملکت، این نظام را ساقط کنند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy