شطرنج‌باز زن ایرانی، سارا خادم الشریعه به عنوان قهرمان معرفی شد

23
شطرنج‌باز زن ایرانی، سارا خادم الشریعه به عنوان قهرمان معرفی شد
شطرنج‌باز زن ایرانی، سارا خادم الشریعه به عنوان قهرمان معرفی شد

شطرنج‌باز زن ایرانی عنوان نائب قهرمانی در مسابقات قهرمانی جهانی سریع و برق‌آسای شطرنج را به دست‌ آورد و در مجموع به عنوان قهرمان معرفی شد.

«سارا خادم الشریعه» ۲۱ ساله که عنوان «استاد بزرگ شطرنج ایران» را دارد، در مسابقات قهرمانی جهان در سن پترزبورگ به عنوان تنها نماینده شطرنج زنان ایران در این مسابقات حاضر بود که در بخش برق‌آسا «آناستازیا بودناروک» از روسیه را شکست داد و جمع امتیازاتش را به ۱۳ رساند و در این بخش، نایب قهرمان شد.

شطرنج‌باز زن ملی پوش ایران در مجموع با کسب بهترین امتیاز به عنوان قهرمانی این مسابقات رسید.

این ملی پوش شطرنج زنان ایران با کسب دو نایب قهرمانی جایزه ۵۵ هزاردلاری دریافت کرده بود و با عنوان قهرمانی این مسابقات نیز به جایزه ۴۰ هزار دلاری رسید.

سارا خادم الشریعه ۲۱ ساله، پیش از این در سال ۹۵ نیز در رابطه با حرکت منصفانه خود مقابل حریف اوکراینی‌اش در رقابت‌های گرندپری شطرنج زنان جهان خبرساز شده بود. این شطرنج‌باز زمانی که دید حریف اوکراینی‌اش به دلیل بیماری دوست فرانسوی خود وضعیت روحی مناسبی نداشت به تساوی رضایت داد تا حریفش بتواند با توجه به فشار روانی پیش آمده به استراحت پرداخته و سلامتش به خطر نیفتد.

وی نخستین شطرنج باز زن ایرانی است که علاوه بر کسب درجه استاد بزرگ، در سن ۱۸ سالگی در هشتاد و چهارمین کنگرهٔ شطرنج جهان، توانست عنوان استاد بین‌المللی شطرنج را به دست آورد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy