گزارشی از خبرگزاری آسوشیتدپرس در رابطه با تظاهرات دانشجویان مقابل دانشگاه تهران 

66

خبرگزاری آسوشیتدپرس: تظاهرات دانشجویان مقابل دانشگاه تهران و اعزام نیروی انتظامی برای ممانعت از گسترش اعتراضات خبرگزاری آسوشیتدپرس درباره تظاهرات روز دوشنبه ۱۰دیماه ۹۷، دانشجویان دانشکده آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران گزارش داد: رژیم ایران نیروهای انتظامی را برای پراکنده کردن تظاهراتی در مرکز شهر تهران به‌خاطر حادثه اتوبوس هفته گذشته اعزام کرد. در این حادثه هشت دانشجو جان باختند.

تظاهرات دوشنبه سومین روز پیاپی از تظاهرات به‌خاطر این حادثه بود. تظاهرات پیشین در محوطه دانشگاه آزاد برگزار شده بود. تظاهر کنندگان خواستار استعفای مدیر و سایر کارگزاران رژیم در دانشگاه شدند.

بر اثر واژگون شدن اتوبوس دانشجویان به‌دلیل نقص فنی در روز ۴دیماه، ۱۰تن جان باختند

امروز دوشنبه ۱۰دیماه ۹۷دانشجویان در مقابل دانشگاه تهران تجمع و راهپیمایی کردند. دانشجویان در اعتراض به سرکوب در دانشگاه و کشته شدن دانشجویان در سانحه واژگون شدن اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات راهپیمایی کردند.

خانم مریم رجوی طی پیامی گفت: درود بر دانشجویان، جوانان و زنان شجاع در تهران که در میدان انقلاب و دانشگاه تهران دست به اعتراض و راهپیمایی زدند و با شعارهای مرگ بر دیکتاتور و نترسید نترسید ما همه با هم هستیم به مقابله با نیروهای سرکوبگر پرداختند

دانشجویان شعار مرگ بر دیکتاتور سر دادند و در مقابل مزدوران سرکوبگر رژیم آخوندی فریاد می‌زدند: نترسید نترسید ما همه با هم هستیم. و مسئول بی‌کفایت استعفا استعفا.

مأموران برای دستگیری یک زن شجاع وارد شدند ولی با هجوم مردم که خطاب به مزدوران شعار بی‌شرف بی‌شرف می‌دادند مواجه شدند. مزدوران رژیم به سمت تظاهر کنندگان گاز اشک‌آور شلیک کردند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy