محرومیت زندانی سیاسی زینب جلالیان از امکانات پزشکی وملاقات هفتگی

44
محرومیت زندانی سیاسی زینب جلالیان از امکانات پزشکی وملاقات هفتگی
محرومیت زندانی سیاسی زینب جلالیان از امکانات پزشکی وملاقات هفتگی

زندانی سیاسی زینب جلالیان زندانی سیاسی کُرد محکوم به حبس ابد در زندان خوی از ملاقات هفتگی با خانواده‌اش محروم و مسئولین زندان از معالجه پزشکی این زندانی سیاسی در خارج از زندان ممانعت بعمل می‌آورند.

“شبکه حقوق بشر کردستان” اعلام کرده است: مسئولین زندان خوی روز دوشنبه سوم دی‌ماه زینب جلالیان را مطلع کرده‌اند که به دستور وزارت اطلاعات تا اطلاع ثانوی از حق ملاقات هفتگی با خانواده‌اش محروم خواهد بود.

این زندانی سیاسی هفته گذشته به دلیل درد شدید کلیه به بهداری زندان منتقل و پزشکان بهداری به دلیل کمبود امکانات پزشکی خواستار معالجه پزشکی این زندانی سیاسی در خارج از زندان شده بودند که با مخالفت مسئولین زندان خوی روبه‌رو شدند.

این زندانی سیاسی محبوس در زندان خوی به دلیل بیش از یکسال اعتصاب دارو و عدم رسیدگی پزشکی در وضعیت وخیمی به سر می‌برد.

اعتصاب داروی زندانی سیاسی زینب جلالیان به همراه نه زندانی جرائم عادی در اعتراض به محرومیتشان از ملاقات هفتگی و امکانات اولیه زندان بوده است.
این اعتصاب پس از آن شروع شد که  در پی بازرسی از اتاق این زندانیان یک گوشی موبایل توسط ماموران زندان کشف و ضبط شده است .
مامور حفاظت زندان با تشکیل پرونده برای زینب جلالیان و نه زندانی دیگر این اتاق، چند بار اقدام به بازجویی از آنان کرده است.
روز  ۷ مردادماه، بعد از احضار مجدد این زندانیان به آنان اعلام گردیده تا زمانیکه صاحب موبایل مشخص نشود، همه ۱۰ زندانی اتاق یک بند زنان از همه امکانات اولیه زندان همچون خرید میوه و خوراکی از فروشگاه زندان، کتابخانه، .. و همچنین ملاقات هفتگی محروم خواهند بود.
در اعتراض به این محرومیت‌ها از صبح  دوشنبه ۸ مرداد، زینب جلالیان و نه زندانی دیگر این اتاق اقدام به اعتصاب غذا کرده‌اند و در نامه اعتصاب خویش به مسئولین زندان اعلام کرده‌اند تا رفع این محرومیت‌ها به اعتصاب خویش ادامه خواهند داد.
لازم به ذکر است پیشتر در شهریورماه سال گذشته نیز زینب جلالیان به دلیل اعتراض به استعمال مواد مخدر در این بند از سوی مسئولین زندان به مدت چند ماه ممنوع الملاقات شده بود.
بند زنان زندان خوی دارای ۳ اتاق است و آمار این بند ۳۸ زندانی می‌باشد. همچنین ۱۵ زندانی این بند به دلیل عدم وجود تخت به صورت کف‌خواب در راهروی این بند بسر می‌برند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy