قضاییه جنایتکار به سعید شیرزاد با وضعیت وخیم بیماری اجازه درمان نمیدهد

84
قضاییه جنایتکار به سعید شیرزاد با وضعیت وخیم بیماری اجازه درمان نمیدهد
قضاییه جنایتکار به سعید شیرزاد با وضعیت وخیم بیماری اجازه درمان نمیدهد

بنابر گزارشات رسیده سعید شیرزاد زندانی سیاسی و فعال حقوق کودکان که از خرداد۹۳در زندان می باشد طی هفته های گذشته به دلیل دردهای شدید کلیوی به صورت اورژانسی به بیمارستان منتقل و پس از انجام سونوگرافی مشخص شده است که کلیه سمت چپ وی دارای کیست بوده و کلیه سمت راست نیز نزدیک۲۵درصد کوچک شده است که ناشی از اعتصاب غذاهای وی در طول مدت زندان از جمله دو اعتصاب غذای طولانی به مدت۳۹روز

و۵۳روز و عدم درمان و رسیدگی پزشکی بعد از اعتصاب و بدلیل تغذیه نامناسب بوده است و چند روز بعد نیز مجددن بدلیل درد شدید کلیه بصورت اورژانسی به بیمارستان اعزام گردیده و طبق نظر پزشک باید سریعا به متخصص کلیه مراجعه کند ولی علیرغم گذشت بیش از سه هفته از تشخصی اولیه دادستانی از صدور مجوز اعزام به بیمارستان خودداری کرده است.

این در حالی است که بنابر گفته پزشک در صورت عدم درمان فوری کلیه چپ بدلیل کیست موجود به مرور زمان دچار عفونت و اسیب دیدگی بیشتر خواهد شد و در صورت عدم درمان و انجام آزمایشات تکمیلی احتمال از کارافتادگی کلیه راست وجود دارد.

ولی با اینحال و علیرغم درخواستهای مکرر بهداری زندان تاکنون هیچگونه مجوزی از طرف دادستانی جهت اعزام وی به بیمارستان صورت نگرفته و بنا بر اظهار مقامات زندان تا زمانیکه مجوز اعزام از طرف دادستانی صادر نگردد نمیتوانند نسبت به اعزام و درمان این زندانی اقدامی انجام دهند.

این زندانی که در طول یکسال گذشته بارها بدلیل دردهای کلیوی به بهداری مراجعه کرده بود و هیچگونه رسیدگی پزشکی جهت درمان وی صورت نگرفته بود از ناحیه ستون فقرات نیز دچار دیسک کمر و بیرون زدگی مهره های پایینی کمر میباشدکه علیرغم انجام ام.آر.آی و نظر متخصص مغز و اعصاب که نیاز به انجام فیزیوتراپی های مستمر دارد از درمان وی نیز جلوگیری شده هیچگون اقدامی جهت انجام مراحل درمان وی صورت نگرفته است.

همچنین بنار اخبار منتشرشده و اعلام خانواده های زندانیان سیاسی و گزارشات رسیده از زندان رجایی شهر بیش از سه ماه است که دادستانی جلوی تمامی اعزامهای پزشکی را بسته است و دادیار مربوطه که رستمی نام دارد در مقابل اعتراض خانواده ها بدون هیچگونه دلیلی اقدام به جلوگیری از رسیدگی های پزشکی زندانیان نموده است و از جمله زندانیانی که در این مدت از اعزام آنها جلوگیری شده است میتوان حسن صادقی،مجیداسدی،شهرام پورمنصور،فرهنگ پور منصور و آرش صادقی،ابوالقاسم فولادوند اشاره کرد.

شایان ذکر است که سعید شیرزاد فعال حقوق کودکان که نزدیک به یک دهه در این زمینه فعالیت کرده و با سازمانهایی همچون جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان، انجمن حمایت از حقوق کودکان، خانه کودک شوش و… همکاری میکرده است.

وی اقدام به کمکهای آموزشی و تحصیلی و مددکاری برای این کودکان و خانواده های آنان نموده و نیز با همکاری تنی چند از وکلا جهت تهیه مدارک شناسایی برای خانواده های مهاجرین و پناهنده در طول این سالها فعالیت نموده است بگونه ای که بنا بر اظهارات یکی از دوستان وی که از فعالین اجتماعی شناخته شده میباشد و در این سالها با هم همکاری میکرده اند.

سعید شیرزاد و دیگر دوستانش که فعالیتهای آنان کاملا داوطبلانه بوده است سالیانه بیش از ۱۰۰کودک و خانواده های آنان را تحت پوشش قرار میدادند و به گفته این فعال اجتماعی سعید در تابستان۹۲در پی مهاجرت شهروندان سوریه به ترکیه جهت کمکهای مددکاری بصورت داوطلبانه به کمپهای آوارگان سوریه رفته و مدتی در آنجا به فعالیت پرداخته است و بارها در مناطق محروم سیستان بلوچستان و دیگر مناطق محروم کشور حضور داشته است.

همچنین سعید شیرزاد بار اول در تابستان ۹۱ در منطقه زلزله زده ورزقان در حالیکه بصورت داوطلبانه جهت ارائه کمکهای مددکاری به آسیب دیدگان در آن منطقه حضور یافته بازداشت و پس از مدتی با وثیقه آزاد و نهایتا در

شعبه ۲۶دادگاه انقلاب به یکسال حبس تعلیقی محکوم گردید و پس از آن نیز بمدت شش ماه به حضور خود در مناطق زلزله زده ادامه داده و اقدام به برق کشی کانکسهای زلزله زدگان نموده.

این فعال حقوق کودکان بار دوم در خرداد ۹۳به دلیل کمکهای آموزشی و تحصیلی به کودکان زندانیان سیاسی که تماما با هزینه شخصی خودش بوده بازداشت و پس از نزدیک به سه ماه انفرادی به بند عمومی منتقل و پس از چندماه بدلیل پیگیری مشکلات زندانیان بدون هیچگونه حکمی به زندان رجایی شهر کرج تبعید و پس از پانزده ماه بلاتکلیفی توسط شعبه۱۵دادگاه انقلاب به اتهتم اجتماع و تبانی یا خانواده ی زندانیان معاند نظام به ۵سال زندان محکوم شد.

سعید شیرزاد در سال گذشته درپی شکایت رییس زندان و پرونده سازی برای وی مجددا به ۶ماه حبس محکوم شد و این زندانی که درحال حاضر در پنجمین سال حبس خود به سر میبرد در حال گذراندن محکومیت ۶/۵سال و نیم خود میباشد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy