سفر غیر منتظره دونالد ترامپ به عراق

77
سفر غیر منتظره دونالد ترامپ به عراق
سفر غیر منتظره دونالد ترامپ به عراق

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در حالیکه از مواضعش برای خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه دفاع می‌کرد در یک سفر غیر منتظره به عراق سفر کرد تا با نظامیان آمریکایی حاضر در خاک عراق دیدار کند.

دونالد ترامپ در این سفر سه ساعتی با نظامیان آمریکایی در پایگاه هوایی الاسد در غرب بغداد دیدار داشته است. ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا در این سفر او را همراهی کرد. به گزارش رویترز، ترامپ گفته که وقت آن رسیده که با قوه فکرمان تصمیم بگیریم. وی با تاکید دوباره درباره تصمیمش راجع به خروج نیروهای آمریکایی از سوریه گفت: «به نظرم خیلی از آدم‌ها رفته رفته به شیوه من من فکر خواهند کرد.» نظامیان آمریکایی با ترامپ و ملانیا عکس یادگاری انداخته و کریسمس را در کنار آنها جشن گرفته‌اند.

دونالد ترامپ پیش از این گفته بود که بنا دارد نیروهای نظامی‌آمریکا را از خاک سوریه و شمار گسترده ای از نظامیان این کشور را هم از افغانستان خارج کند. به دنبال این تصمیم جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا از مقام خود استعفا داد. تصمیم اخیر ترامپ با واکنش‌هایی از سوی کشورهای اروپایی نیز همراه بوده است. چنانچه امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه به تازگی در نقد تصمیم ترامپ مبنی بر خروج از سوریه گفته بود «هم‌پیمان کسی است که بتوان بر او تکیه کرد.»

واکنش‌ها به تصمیم اخیر ترامپ کماکان ادامه دارد. برخی جمهوری‌خواهان نیز تصمیم ترامپ را اشتباه دانسته‌اند و خواستار توضیح مستقیم جمیز متیس، وزیر دفاع این کشور شده اند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy