بنیامین نتانیاهو اسرائیل نمی گذارد ایران در سوریه ریشه بگیرد

28
بنیامین نتانیاهو: اسرائیل نمی گذارد ایران در سوریه ریشه بگیرد
بنیامین نتانیاهو: اسرائیل نمی گذارد ایران در سوریه ریشه بگیرد

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل یک روز بعد از حمله جنگنده‌ها به اطراف دمشق گفت: اسرائیل نمی گذارد ایران در سوریه ریشه بگیرد.

نتانیاهو سخنانش را روز چهارشنبه خطاب به خلبانان فارغ التحصیل اسرائیلی گفت و اعلام کرد اسرائیل علیه ایران که به گفته او می خواهد جای پای خود را در سوریه محکم کند، اقدام می کند.

یک روز قبل، رسانه‌های سوریه از حمله جنگنده‌های اسرائیل به مناطق نزدیک دمشق خبر داده و اعلام کردند که یک انبار تسلیحات هدف قرار گرفته است.

همزمان هفته‌نامه نیوزویک به نقل از منابعی در وزارت دفاع ایالات متحده خبر داد که هدف از این حملات هوایی، سران و افراد ارشد حزب الله لبنان بوده است.

افراد ارشد حزب‌الله لبنان گویا قرار بوده که برای تشییع جنازه شاهرودی به ایران بروند که هدف حمله قرار گرفتند.

همچنین خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از رسانه های سوریه گزارش داد که هواپیماهای جنگنده اسرائیل از آسمان لبنان در ساعات پایانی روز سه‌شنبه موشک هایی را به مناطق نزدیک به دمشق پایتخت سوریه شلیک کردند.

 در این حملات یک انبار تسلیحات مورد هدف قرار گرفته و بر اثر آن سه سرباز نیز زخمی شدند.

تلویزیون سوریه به نقل از یک مقام نظامی سوریه، اعلام کرد که این جنگنده ها اسرائیلی بودند.

پیش از این گزارش‌هایی از سوی دولت لبنان داده شده بود که حاکی از پرواز جنگنده‌های اسرائیلی در ارتفاع کم و در قسمت‌های جنوبی این کشور بود.

سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه که در بریتانیا مستقر است، نیز اعلام کرد که حملات هوایی اسرائیل سه نقطه را در غرب و جنوب غرب دمشق هدف قرار داده است که شامل انبارهای اسلحه متعلق به گروه حزب‌الله لبنان و نیروهای ایران است.

اسرائیل و از جمله بنیامین نتانیاهو بارها گفته است که نمی گذارد رژیم ایران در سوریه به صورت نظامی مستقر شود.

پس از خروج نیروهای آمریکایی از سوریه رژیم ایران ابراز خوشبینی نمود. اما این خوشبینی طولی نکشید و به یاس و نا امیدی و ترس تبدیل شده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy