گوشت مرغ و گوشت قرمز از سبد کالای مردم حذف می‌شود

58
گوشت مرغ و گوشت قرمز از سبد کالای مردم حذف می‌شود
گوشت مرغ و گوشت قرمز از سبد کالای مردم حذف می‌شود

از سبد کالای مردم گوشت مرغ هم حذف میشود. بر اساس آمار مرکز آمار ایران، گوشت مرغ و گوشت قرمز در آذر ماه نسبت به آذر پارسال ۶۰ درصد گران شده است.
قیمت هر کیلو مرغ در ایران به بیش از ۱۴ هزار تومان رسیده و پیش‌بینی‌ها از احتمال حذف مرغ از سبد غذایی از سبد کالای مردم حکایت دارد.

مهدی یوسف‌خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی، خبر داده که قیمت هر کیلو مرغ «آماده طبخ» روز یکشنبه دوم دی به ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده است.

او «کاهش ۴۰ درصدی تولید»، «سودجویی تولیدکنندگان مرغ زنده از شرایط فعلی»، «بیماری نیوکاسل» و «افزایش قیمت نهاده‌ها و جوجه یک‌روزه در بازار» را علت افزایش قیمت اعلام کرده و گفته در حال حاضر «۴۰ درصد سالن‌های تولید مرغ گوشتی خالی است و سالن‌هایی که یک ماه و نیم گذشته جوجه‌ریزی کرده‌اند، مرغ زنده را با قیمت دلخواه عرضه می‌کنند».

علی قربانی نماینده بجنورد در مجلس هشدار داده که ادامه روند گرانی گوشت و مرغ موجب «حذف مرغ از سبد کالای مردم» خواهد شد.

روز دوشنبه ۳ دی در شهرستان گناباد، جمعی ازمردم برای خرید ۲ کیلو مرغ منجمد تجمع کرده وصف طولانی تشکیل داده بودند.

بر اساس آمار مرکز آمار ایران، گوشت قرمز و سفید درآذر ماه سال جاری نسبت به آذر سال گذشته ۶۰ درصد گران شده است.

یکی از شهروندان میگفت:‌ خمینی وقتی آمد گوشت یخ زده را حرام اعلام کرد اما امروز مردم برای گوشت یخ زده که دولت عامل فروش آن است صف میبندند و تازه کارت یارانه هم باید ارائه بدهند.

فقط توی ایرانه که مرغ کیلویی ۶هزارتومان و منجمد می‌کنن، قیمت مرغ و میبرن تا ۱۴هزارتومن بعد همون مرغ و به منظور مقابله با گرانی کیلویی ۸۹۰۰تومان به مردم می‌فروشن!

تازه بعضا دیده شده کارت ملی هم میخوان! که کسی حرص نزنه و دوبار نگیره!

گرانی در ایران بیداد میکند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy