وکیل دادگستری محمد نجفی با اتهامات جدید در دادسرای شازند تفهیم اتهام شد

55
وکیل دادگستری محمد نجفی با اتهامات جدید در دادسرای شازند تفهیم اتهام شد
وکیل دادگستری محمد نجفی با اتهامات جدید در دادسرای شازند تفهیم اتهام شد

فعال حقوق بشر و وکیل دادگستری محمد نجفی به شعبه بازپرسی دادسرای شازند منتقل و ۳ اتهام دیگر به وی تفهیم شد.

بازپرس پرونده با اتهاماتی که اداره اطلاعات اراک عنوان نمود مخالفت کرد و در نهایت با پافشاری دادستان اتهام تشویش اذهان عمومی به وی تفهیم شد.

وکیل دادگستری محمد نجفی  که در حال حاضر در زندان اراک محکومیت سه ساله خود را می‌گذراند؛ اخیرا در دو پرونده امنیتی دیگر، در مجموع به تحمل ۱۴ سال زندان محکوم شده است.

پیام درفشان، وکیل محمد نجفی، روز چهارشنبه ۲۸ آذر با تایید این خبر به هرانا گفت: «امروز چهارشنبه ۲۸ آذر، محمد نجفی بدون اطلاع قبلی و رعایت فاصله زمانی قانونی، احضار و از بابت اتهامات توهین به رهبری، نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و مصاحبه با رسانه‌های خارجی بازپرسی شد.»

محمد نجفی، در آبان‌ماه گذشته برای تحمل محکومیت سه ساله خود به زندان مرکزی اراک منتقل شد.

او به تحمل ۷۴ ضربه شلاق نیز محکوم شده است.

صبح روز یکشنبه۶آبان آقای محمد نجفی  وکیل دادگسترى و مدافع حقوق بشر، براى اجراى حكم سه سال حبس و تحمل ضربات شلاق  بازداشت شد.

محمد نجفی به دليل انتشار خبر کشته شدن یکی از معترضان در اراک در هنگام بازداشت، محكوم به حبس و شلاق شده است.

 شعبه ١ دادگاه تجدید نظر اراک حکم ٣سال زندان و ٧٤ضربه شلاق برای این فعالین صادر کرده بود.

اتهامات وکیل دادگستری محمد نجفی اخلال در نظم و آسایش عمومی و انتشار مطالب کذب به قصد تشویش اذهان عمومی، به ۳ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بودند.

اما در واقع علت بازداشت و محکومیت، افشای مرگ یکی از بازداشت‌شدگان تظاهرات دی ۹۶ به نام وحید حیدری در کلانتری ۱۲ رضوی شهر اراک بود.

وحید حیدری زیر شکنجه جنایتکاران اطلاعات اراک به شهادت رسید.

محمد نجفی در مرداد ماه ۹۶ با ۱۰ تن دیگر در جریان اعتراضات سراسری دی‌ماه در شهرستان شازند بازداشت و هر یک به ۳ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شدند.

جرم فعالان مدنی اراک آقایان علی باقری، عباس صفری، بهزاد علی‌بخشی، محمد یعقوبی، یوسف شیری‌لرد، ندا یوسفی، داوود رحیمی، مسعود عاجلو، محمد ترابی و کیان صادقی که قتل وحید حیدری را در زیر شکنجه افشا کرده بودند!‌ نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی قلمداد شده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy