دونالد ترامپ بخاطر اخراج سفیر و یک دیپلمات ایرانی از آلبانی تشکر کرد

35
دونالد ترامپ بخاطر اخراج سفیر و یک دیپلمات ایرانی از آلبانی تشکر کرد
دونالد ترامپ بخاطر اخراج سفیر و یک دیپلمات ایرانی از آلبانی تشکر کرد

دونالد ترامپ طی نامه‌یی به نخست وزیر آلبانی از اخراج سفیر و یک دیپلمات رژیم آخوندی از آلبانی استقبال کرد.

نامه دونالد ترامپ خطاب به نخست وزیر آلبانی:«با تشکر از تلاشهای استوار شما برای ایستادن در مقابل رژیم ایران به منظور مقابله با فعالیتها و تلاشهای بی ثبات کننده این رژیم جهت ساکت کردن مخالفان در سراسر جهان.

آلبانی همیشه یک دوست بزرگ برای ایالات متحده بوده است!»

خبرگزاری رویترز از اخراج سفیر ایران و یک  دیپلمات تروریست اطلاعاتی رژیم در آلبانی به‌خاطر درگیر بودن آنها در فعالیتهایی که امنیت این کشور خبر داد.

رویترز نوشت: روز چهارشنبه۲۸آذر۹۷ وزارت‌خارجه (آلبانی) گفت، آلبانی سفیر ایران و یک دیپلمات دیگر را به‌خاطر «صدمه به امنیت ملی آن» اخراج کرده است.

رویترز افزود: آلبانی دو نفر را تعیین هویت نکرد و نگفت چه زمانی اخراج شدند یا آیا آنها این کشور عضو ناتو را ترک کرده‌اند، اما به رویترز گفتند که با شرکای متحد خود در مورد این تصمیم‌گیری مشورت کرده بودند.

دیپلمات ایرانی که رویتر با آن تماس گرفت به سؤالات پاسخی نداد و تماسها با سفارت ایران در تیرانا بدون جواب ماند.

خبرگزاری رویترز در ادامه نوشت: جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا که نقش عمده‌یی در دستور ترامپ در ماه مه برای بیرون کشیدن آمریکا از توافق اتمی بین‌المللی سال ۲۰۱۵با رژیم ایران داشت علناً از این تصمیم آلبانی حمایت کرد.

جان بولتون در توییترش نوشت: «نخست وزیر آلبانی ادی راما همین اینک سفیر ایران در آلبانی را اخراج کرد و به رهبران ایران پیام می‌دهد که حمایت آنها از تروریسم تحمل نخواهد شد ». «ما در کنار نخست‌وزیر ادی راما و مردم آلبانی در حالیکه آنها در مقابل رفتار خودسرانه ایران در اروپا و در سراسر جهان، قیام کرده‌اند ایستاده‌ایم».

جان بولتون و رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک که اکنون یکی از وکلای ترامپ است از مجاهدین در آلبانی بازدید کرده‌اند جایی که آنها یک کمپ بزرگ نزدیک روستای مانز کنار دریایی آدریاتیک بنا کرده‌اند.

سایت عرب نیوز به‌نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: آلبانی دیپلماتهای ایرانی را به‌خاطر« صدمه به امنیت» اخراج می‌کند

جان بولتون در پیامی توییتری نوشت« نخست‌وزیر ادی راما هم اینک سفیر ایران را اخراج کرد در نشانه‌ای به رهبران رژیم ایران که حمایت آنها از تروریسم تحمل نخواهد شد»‌.

این خبرگزاری در ادامه نوشت: آلبانی روز چهارشنبه گفت دو دیپلمات ایرانی را بدلایل امنیتی اخراج کرده است و مقامات آمریکایی یکی از آنان را سفیر شناسایی کرده و گفتند این دو برای « حملات تروریستی» در این کشور بالکان طراحی کرده بودند.

الدیرا پرندی Edlira Prendi سخنگوی وزارت‌خارجه آلبانی به خبرنگاران گفت: « این دیپلمات ها مظنون به شرکت در فعالیتهایی بودند که به امنیت این کشور صدمه می‌زد» وی افزود که این تصمیم در مشورت با سایر کشورها گرفته شده است.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌یی از این اقدام استقبال کرد و این دو دیپلمات را بعنوان« دو مأمور ایرانی که حملات تروریستی را در آلبانی طراحی می‌کردند توصیف کرد».

یک منبع مطلع گفت: اخیرا افرادی از اتباع کوزووو در یک پروژه امنیتی در آلبانی دستگیر شدند.

که در بازجویی مشخص شده که عمال و مزدوران جمهوری اسلامی برای اقدام علیه امنیت در تیرانا بوده ان.

یادآوری می‌کنیم که ادی راما نخست‌وزیر آلبانی در ۳۰فروردین ۱۳۹۷توطئه تروریستی علیه گردهمایی نوروزی مجاهدین در آلبانی را که با حضور خانم مریم رجوی و شهردار جولیانی برگزار می‌شد افشا کرد.

ادی راما گفت من معتقدم در رابطه با مجاهدین ما کار درستی انجام دادیم… ما جزو گروه کشورهای اروپایی – آتلانتیک هستیم که به شیوه مشابه مورد تهدید هستند.

من معتقدم تمام این کشورها علیه تهدیدهای تروریستی اقدام می‌کنند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy