واجب‌ترن وعاجل‌ترین وظیفه حمایت فوری از کارگران گروه ملی فولاد اهواز است

49
واجب‌ترن وعاجل‌ترین وظیفه حمایت فوری از کارگران گروه ملی فولاد اهواز است
واجب‌ترن وعاجل‌ترین وظیفه حمایت فوری از کارگران گروه ملی فولاد اهواز است

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز به حمایت فوری نیازمندند آنها بازاریان و مردم اهواز را به یاری می‌طلبند.

بنا به گزارشات رسیده تا ساعت ۲نیمه شب گذشته ۲۵آذر۹۷ ماموران امنیتی به خانه‌های کارگران گروه ملی فولاد حمله کرده و در بین ترس و وحشت کودکان پدرانشان را با ضرب و شتم به اسارت بردند.

این حمله وحشیانه شامل خانه تعداد زیادی از کارگران میشده اما به دلیل عدم حضور آنها در خانه‌هایشان موفق به دستگیری آنها نشده اند.

کارگران بازداشت شده به محل نامعلوم منتقل شدند.

در اطلاعیه اتحادیه آزاد کارگران ایران؛ آمده است: بسیاری از این کارگران برای جلوگیری از بازداشت، بناچار دیشب را در خیابانهای اهواز به صبح رسانده‌اند.

اسامی کارگران بازداشت شده که تا کنون بازداشت آنها مسجل شده است به شرح زیر می‌باشد:

۱- میثم علی قنواتی ۲- عیسی مرعی ۳- امین علوانی ۴- مرتضی اکبریان ۵- طارق خلفی ۶- مسعود عفری ۷- جعفر سبحانی ۸-مصطفی عبیات ۹-غریب حویزاوی ۱۰- کریم سیاحی ۱۱- حامد باصری ۱۲- حافظ کنعانی ۱۳- حامد جودکی ۱۴- حسین داودی ۱۵- کاظم حیدری ۱۶- یاسر ابراهیمیان ۱۷- مجید جنادله ۱۸- کوروش اسماعیلی ۱۹- علی عقبا ۲۰- محسن بلوطی ۲۱- محمد پور حسن ۲۲- محسن پهباتی ۲۳- سید حبیب طباطبائی ۲۴- جاسم رومزی
۲۵- علی اتمامی ۲۶- سید علی جواد پور ۲۷- جواد غلامی ۲۸ – عبدالرضا دستی

منازل کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در حالی دیشب مورد حمله گسترده مأموران امنیتی قرار گرفت که آنان ۳۸روز است در اعتصاب به‌سر می‌برند و مدت ۲۴روز متوالی با تجمعات خیابانی در خیابانهای اهواز خواهان رسیدگی به مطالبات بر حق خود هستند.

اما دولت تدبیر و امید سرمایه‌داران و غارتگران و کل دم و دستگاه حکومتی به جای رسیدگی به خواستهای کارگران ستم دیده و به جان آمده گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، نیمه‌های شب به منازل آنان یورش می‌برند و با انداختن لرزه بر اندام همسران و فرزندان آنان، ددمنشانه اقدام به بازداشت نان آورانشان می‌کنند.

بازداشت کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز لکه ننگی است بر دامن تمامی کسانی‌ که ۴۰سال پیش با ژست مستضعف پناهی سرنوشت جامعه ما را به‌دست گرفتند و اینک با بی‌شرمی وصف ناپذیری با هجوم شبانه به منازل کارگرانی که خواستی جز پرداخت دسترنجهایشان و جلوگیری از تعطیلی و نابودی یک مجتمع عظیم صنعتی ندارند یورش می‌برند و آنان را به غل و زنجیر می‌کشند.

بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، علاوه بر این بازداشتها دقایقی پیش نیز مسئولان یگان ویژه همراه با رئیس پاسگاه انتظامی غرب اهواز وارد گروه ملی صنعتی فولاد اهواز شدند و با اعلام بازداشتهای صورت گرفته به کارگران، همه آنان را تهدید به بازداشت در صورت برگزاری تجمع کردند.

بی تردید، نه این بازداشتهای شبانه و نه هیچ اقدام سرکوب گرانه دیگری کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و ما کارگران در سراسر ایران را تسلیم منویات مشتی دزد و غارتگر نخواهد کرد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران با محکوم کردن بازداشت گسترده کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، عموم کارگران در سراسر کشور، مردم اهواز، دانشجویان و افکار عمومی و سازمانها و نهادهای داخلی و بین‌المللی کارگری و حقوق‌بشری را به عکس‌العمل فوری و حمایت گسترده از کارگران این مجتمع عظیم صنعتی فرامی‌خواند.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، چشم انتظار حمایت ما کارگران، دانشجویان، معلمان، افکار عمومی و سازمانها و نهادهای کارگری داخلی و بین‌المللی هستند.

پیروزی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، پیروزی ما کارگران و مردم ایران در برابر ستمگران است.

اتحادیه آزاد کارگران در خبری دیگر نوشت: همین الآن نیروهای گارد ویژه به‌طور بسیار گسترده‌ای مقابل استانداری و دادگستری خوزستان همراه با آمبولانس و ماشینهای آب‌پاش مستقر شده‌اند تا مانع شکل‌گیری تجمع کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز شوند.

واجب‌ترن وعاجل‌ترین وظیفه حمایت فوری از کارگران گروه ملی فولاد اهواز است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy