علی خرم: بمب گذاری و آزمایشهای موشکی اثرات منفی بر اراده اروپاییها میگذارد

45
علی خرم: بمب گذاری و آزمایشهای موشکی اثرات منفی بر اراده اروپاییها میگذارد
علی خرم: بمب گذاری و آزمایشهای موشکی اثرات منفی بر اراده اروپاییها میگذارد

علی خرم، سفیر قبلی ایران در چین و همچنین در مقر اروپایی سازمان ملل ‌متحد ادعای دانمارک برای تلاش ایران برای انفجار مقر همایش مجاهدین و آزمایشهای موشکی اثرات منفی بر اراده اروپاییها می‌گذارد.

وی افزود: چه بخواهیم و چه نخواهیم… اروپاییها نگرانی‌هایی در توانمندی موشکی ایران دارند.

ما نباید در آستانه اجرایی شدن سازو کار ویژه مالی از سوی اتحادیه اروپا، دست به اقداماتی بزنیم که تنها نتیجه‌اش این می‌شود که ترامپ و پمپئو بگویند که دیدید که ما راست می‌گفتیم.

در آزمایشهای موشکی اخیر هم دیدید که ترامپ و پمپئو ابراز خوشحالی کردند.

مهدی محمدی، از اعضای سابق تیم مذاکره‌کننده اتمی هم با اعلام این‌که سازو کار اروپا برای تبادل پولی با جمهوری اسلامی نهایی شده، گفت: خطرات بسیاری برای تجارت خارجی و امنیت (نظام) در این مکانیسم نهفته است که اگر به آن بی‌توجهی شود، تحریمهای آمریکا نه تنها دور نمی‌خورد، بلکه مؤثرتر و کاراتر هم خواهد شد…. اگر به هر دلیلی پیوندی میان مذاکرات این سازو کار و برنامه منطقه‌یی (نظام) برقرار شده باشد، آغاز فاجعه‌یی بی‌انتها برای امنیت (نظام) است.

کیهان هم برای زخم زدن به روحانی در پاسخ به این حرفش که گفته بود: بود و نبود برجام چه نتایجی خواهد داشت، نوشت: برجام عملاً از بین رفته است و مسأله فقط پذیرش یا عدم پذیرش این واقعیت از سوی دست‌اندر کاران آن است.

پیش از این نیز اتحادیه اروپا از تمدید قرارداد خرید فولاد با رژیم ایران تا زمان روشن شدن وضعیت ساز و کار ویژه خودداری کرده است.

احمد دنیا نور عضو انجمن فولاد گفت: «طرف اروپایی اعلام کرده به‌دلیل تحریم تا زمان مشخص نشدن ساز و کار مالی از تمدید آن خودداری می‌کند»

وی افزود: «هنوز مشکل کشورهای اروپایی اجرایی نشدن ساز و کار مالی SPV است و شرکتها منتظر هستند تاببینند کدام کشور میزبانی و مدیریت آن را به عهده خواهد گرفت.»

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy