شکنجه جنایتکارانه در زندان زاهدان - ارژنگ داوودی تا آخر عمر قادر به راه رفتن نیست
شکنجه جنایتکارانه در زندان زاهدان - ارژنگ داوودی تا آخر عمر قادر به راه رفتن نیست

شکنجه زندانی سیاسی کهنسال، معلم شجاع آقای ارژنگ داوودی و شکستن پاهای وی در زندان مرکزی زاهدان مصداق بارز نقض حقوق زندانیان و بخصوص زندانیان سیاسی است.

بنا به گزارشات رسیده آقای ارژنگ بر اثر هل داده شدن و پرتاب از بلندی در قرنطینه زندان مرکزی زاهدان از ناحیه هر دو پا دچار شکستگی شده است.

آقای ارژنگ داوودی از روز ۱۲ اسفند ۹۶ در اعتراض به وضعیت نامناسب زندان مرکزی زاهدان اقدام به اعتصاب غذا کرده بود و مسئولین زندان مرکزی زاهدان پس از اطلاع از انتشار خبر اعتصاب غذا و شرایط غیر انسانی وی را در قرنطینه این زندان محبوس نمودند.

روز ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ارژنگ داوودی را احضار کرده و به مدت یک ساعت و نیم مورد بازجویی و تهدید قرار داده بودند، پس از بیرون آمدن از اتاق توسط معاون رئیس زندان غلامرضا قدیر در حالیکه پابند و دستبند داشت از بالای پله های طبقه دوم ساختمان به پایین پرتاب شد.

این زندانی سیاسی که بدلیل داشتن پابند و دستبند قادر به کنترل نبود، در اثر پرتاب دچار شکستگی ران پای راست از دو نقطه، شکستگی ساق پای چپ، در رفتن کتف و ضرب دیدگی مهره های کمر شده است.

وی تا آخر عمر قادر به راه رفتن نیست و هم اکنون در حد بسیار محدودی با واکر قادر به حرکت است.

این زندانی سیاسی نه ماه محروم از خدمات پزشکی، هواخوری و … در قرنطینه زندان مرکزی زاهدان محبوس بوده است.

یادآوری میشود: آقای ارژنگ داوودی به مناسبت روز دانشجو پیامی برای دانشجویان از زندان مرکزی زاهدان فرستادند که در بخشی از آن آمده بود:
امروز مطمئن‌تر و مستحکم‌تر از گذشته بر این باورم که به یاری ایرانیان حقوق‌مدار و در همراهی با زنان و مردان میهن دوست کشور اعم از معلمان آزاده، کارگران پولاد‌ پنجه و سایر پیشتازان عرصه‌های تغییر و انقلاب پیروزی بر سیطره شوم جغد و جغدیان در دسترس‌تر از همیشه است و در این راه ناهموار انتظار می‌رود که درخشش جوانان و بویژه دانشجویان سراسر کشور همچون سالهای ۳۲ و۵۷ پرطنین و تعیین‌کننده باشد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy