حمیدرضا رحمتی معلم متحصن اصفهان پس از چند ساعت بازداشت آزاد شد

52
حمیدرضا رحمتی معلم متحصن اصفهان پس از چند ساعت بازداشت آزاد شد
حمیدرضا رحمتی معلم متحصن اصفهان پس از چند ساعت بازداشت آزاد شد

صبح دیروز یکشنبه ۱۸ آذر ماه، حمیدرضا رحمتی هنگام خروج از منزل به مقصد محل تحصن در شهر رضا بازداشت شد. مامورین وارد خانه حمیدرضا رحمتی شده و اقدام به بازرسی منزل نموده و اقلام شخصی وی و همسرشان را با خود بردند.

حمیدرضا رحمتی از اعضای کانون صنفی معلمان اصفهان از تاریخ ۱۰ آذرماه در اعتراض به بازداشت گسترده‌ی معلمان در جریان تحصن سراسری آن‌ها، در مقابل اداره آموزش و پرورش شهرضا دست به تحصن یک‌نفره زده است.

دو روز پیش آقای رحمتی با انتشار نامه‌ای به تشریح اهداف خود از این تحصن و برنامه روزهای بعد گفت: در صورت به جواب نرسیدن دست به عملی می‌زنم که جبران مافات آن غیرممکن خواهد بود.

بسیاری از معلمان سراسر کشور با ارسال عکسهایشان از این معلم باشرف حمایت کردند. معلمان زندانی محبوس در زندان اوین نیز از اعتصاب و تحصن او حمایت کرده اند.

عصر امروز حمید رضا رحمتی پیام زیر را پس از آزادی از زندان در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد:

درود بزرگواران

بنده حمیدرضا رحمتی از دیروز صبح که با احترام بسیار از درب منزل به کلانتری برده شدم به دلیل توقیف گوشی خودم (گوشی عادی بود و اندروید نبود) ولپ تاپم و گوشی خانمم تا این لحظه که با این شماره وارد محیط شدم هیچگونه ارتباطی با محیط مجازی نداشتم!

دیروز پس از ساعت ۲ عصرکه آزاد شدم به اداره آموزش وپرورش رفتم تاساعت ۶ آنجا بودم دوستانی بزرگوار خصوصا ۴ خانم ازاصفهان برای ابراز همدلی در رسیدگی به وضعیت بد فرهنگی به دیدنم آمدند سپس به خانه برگشتم و امروز به کلاس درس رفته پس از اتمام به پلیس فتا مراجعه ولی گوشی ها ولپ تاپ پس داده نشد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy