یمن آینده جایی برای تهدیدهای ایران علیه امارات متحده عربی وجود ندارد

25
یمن آینده جایی برای تهدیدهای ایران علیه امارات متحده عربی وجود ندارد
یمن آینده جایی برای تهدیدهای ایران علیه امارات متحده عربی وجود ندارد

یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا گفت که در یمن آینده جایی برای تهدیدهای حمایت شده از سوی ایران علیه پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی وجود نخواهد داشت.

تیموثی لیندرکینگ جانشین معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور خلیج فارس در نشستی در ابوظبی تاکید کرد که آمریکا به شدت مخالف متوقف کردن حمایت از ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن است.

رنا غانم عضو هیات مذاکره‌کننده دولت یمن در مذاکرات صلح این کشور که در استکهلم پایتخت سوئد با حضور نمایندگان شبه‌نظامیان حوثی و فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن در حال انجام است، گفت که حوثی‌ها هنوز برای رسیدن به زمینه‌ای مشترک که بتواند به پایان درگیری‌ها در یمن منجر شود، جدی نیستند.

مذاکرات سیاسی یمن در سوئد وارد مرحله بررسی دقیق جزئیات شده و نشان داد که هیات نمایندگی پیکارجویان حوثی تا چه اندازه بر شروط پیشین خود اصرار دارد. اختلاف‌نظرها درباره شهر ساحلی الحدیده، سرنوشت فرودگاه بین‌المللی صنعاء، راه‌حل‌های سیاسی، دوره انتقالی و سرنوشت بازداشت‌شدگان از جمله مواردی هستند که مذاکره‌کنندگان دو طرف هنوز درباره آنها به توافق نرسیده‌اند.

عبدالملک الحجری عضو هیات مذاکره‌کننده حوثی‌ها در سوئد گفت که شبه‌نظامیان با بازرسی هواپیماهایی که به مقصد صنعاء پرواز می‌کنند، در خارج از یمن موافقت می‌کنند.

در سوی مقابل، خالد الیمانی، وزیر امور خارجه دولت قانونی یمن، پیشنهاد تبدیل الحدیده به منطقه بی‌طرف را رد کرد و گفت که این شهر باید تحت حاکمیت یمن قرار گیرد ولی دولت یمن ممکن است هماهنگی اداری با سازمان ملل در زمینه بندر الحدیده را بپذیرد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy