شروع اخراج کارگران ، در شرکت رادیاتورسازی آرمکو درساوه

54
شروع اخراج های گسترده در شرکت رادیاتورسازی آرمکو درساوه
شروع اخراج های گسترده در شرکت رادیاتورسازی آرمکو درساوه

با شروع اخراج کارگران روز شنبه ۱۷ آذر ماه شرکت رادیاتورسازی آرمکو واقع درساوه شهرک صنعتی کاوه با برنامه ریزی قبلی بیش از ۸۰ نفر از کارگران این واحد قطعه سازی را اخراج کرد.

دلیل اخراج کارگران پایان قرارداد عنوان شده است.

اخراج کارگران در حالی است  که قرارداد آنان بدون تاریخ تنظیم شده بود  تا کارفرما قادر شود هر لحظه که بخواهد با درج تاریخ مورد نظر خود، پایان قرارداد و اخراج کارگران را عملی کند.

اخراج حدود ۸۰ کارگر شرکت آرمکو در حالی صبح امروز قطعیت پیدا کرد که هفته گذشته شایعه اخراج ۱۰۰ نفر از آنان در شرکت پیچیده بود.

بنا بر این گزارش، بدنبال اخراج ۸۰ کارگر  آرمکو؛ مدیریت این شرکت ادامه تولید و اشتغال ۲۰۰ کارگر باقی مانده  را بصورت دو شیفت کاری یک روز در میان  تنظیم کرده است که قرار فقط صبحها  مشغول بکار  شوند به عبارتی از این پس در شرکت آرمکو هر کارگر در هفته سه روز مشغول بکار خواهد شد.

شرکت آرمکو، یکی از شرکتهای مهم قطعه سازی است  که عمده نیاز خودروسازان داخلی به رادیاتور را تامین می‌کند و قسمتی از محصولاتش را نیز به کشورهای دیگر صادر میکند.

اما این شرکت در حال حاضر به دلیل مشکلات نقدینگی، عدم پرداخت مطالباتش از سوی خودروسازان و عدم امکان تهیه مواد اولیه‌ (آلومینیوم و مس) از سوی شرکت‌ سالکو در وضعیت بحرانی قرار دارد و با ظرفیت ۲۰ درصد تولید می‌کند.

با  اخراج کارگران روز شنبه شرکت آرمکو که ۳۰۰ کارگر داشت هم اکنون با ۲۰۰ کارگر کار میکند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy