زندانی سیاسی سعید شیرزاد با وضعیت وخیم به بیمارستان منتقل شد

32
زندانی سیاسی سعید شیرزاد با وضعیت وخیم به بیمارستان منتقل شد
زندانی سیاسی سعید شیرزاد با وضعیت وخیم به بیمارستان منتقل شد

سعید شیرزاد  فعال حقوق کودکان کار محبوس در زندان رجائی‌شهر کرج، شامگاه شنبه دهم آذرماه به دلیل درد شدید در ناحیه کلیه، به صورت اورژانس به بیمارستان مدنی کرج اعزام و پس از انجام سونوگرافی مشخص شد که کلیه‌ سمت راست وی به صورت غیرطبیعی ۲۵٪ نسبت به کلیه سمت راست کوچک شده است.

سعید شیرزاد در یکسال گذشته بارها به دلیل درد در ناحیه‌ کلیه به بهداری زندان مراجعه کرده که نهایتاً در آخرین اعزام مشخص شد که کلیه‌ سمت راست او نسبت به کلیه‌ دیگر کوچک‌تر شده همچنین کلیه‌ی سمت چپ نیز دارای کیست بوده است.

یک منبع نزدیک به سعید شیرازد گفت پزشک معالح سعید علت را تغذیه‌ی نامناسب ناشی از اعتصاب غذاهای طولانی و عدم درمان و مراجعه‌ به موقع به پزشک عنوان کرده است.

پیش از این سعید شیرزاد در چندین مرحله و به مدت‌های طولانی در اعتراض به رویه‌ی حاکم بر زندان‌ها و شرایط زندان رجائی شهر دست به اعتصاب غذاهای طولانی مدت زده بود.

این اعتصابها شامل اعتصاب ٢١ روزه از تاریخ ١٢فروردین ٩۵، اعتصاب ۳۹ روزه از تاریخ ٢۵دی ٩۵ (که همراه با لب دوزی بود) و اعتصاب ۵٣ روزه از تاریخ ٨ مرداد ٩۶، چندین مورد اعتصاب غذای کوتاه مدت دیگر که هیچ کدام با روند درمانی مناسب پس از اعتصاب غذا همراه نبوده‌اند، بوده است.

شیرزاد از ناراحتی‌های دیگری چون دیسک کمر در ناحیه‌ مهره‌های پایین ستون فقرات، بیرون زدگی مهر‌ه‌ها و آب آوردن مهره‌ها رنج می‌برد که علی‌رغم نظر پزشکان متخصص مغز و اعصاب و ارتوپدی مبنی بر انجام فیزیوتراپی و آب درمانی، به دلیل ممانعت دادستانی از اعزام ایشان به مراکز درمانی، از روند درمان محروم است.

شایان ذکر است بیش از ٣ماه است که به دستور دادستانی تهران، کلیّه‌ی اعزام‌های پزشکی زندانیان سالنِ١٢ بندِ۴ زندان رجائی شهر لغو شده است و از اعزام آنها به مراکز درمانی برای ادامه‌ی روند درمان جلوگیری می‌شود.

در این بند، علاوه بر سعید شیرزاد آرش صادقی، حسن صادقی، مجید اسدی، ابوالقاسم فولادوند، شهرام پورمنصوری و فرهنگ پورمنصوری نیز که نیاز فوری به درمان پزشکی دارند، به دستور دادستانی از اعزام به مراکز درمانی و رسیدگی پزشکی محروم‌ مانده‌اند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy