افشای شرایط بسیار متفاوت زندانیان مفسد اقتصادی وابسته به حکومت در اوین

97
شرایط بسیار متفاوت زندانیان مفسد اقتصادی وابسته به حکومت در اوین
شرایط بسیار متفاوت زندانیان مفسد اقتصادی وابسته به حکومت در اوین

یکی از زندانیان زندان اوین در نامه‌ای شرایط بسیار متفاوت زندانیان مفسد اقتصادی وابسته به حکومت در زندان اوین را شرح داده است. این زندانی در نامه‌ای نوشته:

مهدی شمس زاده یکی از هم جرمان بابک زنجانی در روز سه شنبه ششم آذر ماه ۹۷ از بند ۲۴۱که تحت حفاظت قوه قضاییه است به اندرزگاه ۸ زندان اوین انتقال یافت.

دیگر متهم پرونده زندانیان مفسد اقتصادی فلاح هروی نیز در همان روز از بند ۲۴۱ به اندرزگاه ۷ اوین منتقل شد در پی این انتقال ابعاد تازه ای از شرایط حبس زندانیان پرونده های کلان فساد اقتصادی برملا شد.

در حالی که گفته شده بود متهمان محبوس در بند۲۴۱ حتی حق داشتن قلم و کاغذ را ندارند و در حضور کارشناسان پرونده حق نوشتن اظهارات خود را دارند.

یکی از زندانیان مفسد اقتصادی آقای شمس زاده در بدو ورود به اندرزگاه ۸ بر طبق صورت جلسه ۱۵۶ جلدکتاب (مرجع) و حدود ۲۰ ادکلن برند خارجی همراه داشتن علاوه براین ….ایشان دارای پلوپز، ارام پز، انواع و اقسام البسه مارک دار خارجی، انواع و اقسام فشار سنج دیحیتالی، دستگاه تست قند خون، چراغ مطالعه، انواع و اقسام داروهای جنسی و تقویتی ویتامین ها که همگی خارجی بوده و در گفتگو با زندانیان اظهار کرده این اقلام را برایش از کشور انگلیس به زندان ارسال کرده اند.

همه اینها در حالی است که زندانیان عادی در سایر بندهای زندان اوین برای مراجعه به پزشک متخصص و حتی استفاده از داروهای عادی با مشکلات و محدودیت های زیادی روبه رو هستند.

برای ملاقات زندانیان با خانواده هایشان محدویت هایی وجود دارد حتی برای انتقال بیماران زندانی به بیمارستان مانع تراشی میشود در حالی که تعداد بسیاری از انها با بیماریهای مختلف در شرایط سختی ایام حبس خود را سپری میکنند.

به عنوان نمونه در سالن های اندرزگاه ۸ تمامی اتاق ها مملو از زندانیان است و علاوه بر کف خوابی مسولان زندان زندانیان جدید الورود را در حسینیه سالنها و حتی در کاریدور سالنها میخوابانند.

که این مسئله باعث سرایت بیماریها در بین زندانیان میشود.

آری مفسدان بزرگ اقتصادی همچون شمس زاده ، هروی، هدایتی، برادران روز چنگ و فیروز ریخته گران حتی در زندانها نیز با صرف هزینه‌های کلان از امکانات ویژه ای بهره مند هستند.

سخنگوی قوه قضاییه (محسن اژه ای) به دروغ بیان میکند هیچ زندانی نسبت به زندانی دیگر در برابر قانون ارجحیت ندارد.

این تبعیض ها حتی درون زندانها کسانی که اموال بیت المال را به یغما برده اند در بندهای ویژه حفاظت قوه قضاییه از چنین امکاناتی بهره‌مند هستند که بسیاری از انسانها در بیرون از زندان از داشتن آن محرومند.

به امید آزاری همه زندانیان سیاسی و عقیدتی

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy