کارگران فولاد مقابل دفتر موسوی جزایری اسلامو پله کردین مردمو ذله کردین

34

امروز دوشنبه ۱۲آذر ۹۷کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران در بیست و چهارمین روز اعتصاب‌شان در اهواز راهپیمایی سری هم به دفتر موسوی جزایری نماینده ولی فقیه زدند. 

کارگران در مقابل مراکز دولتی و  دفتر موسوی جزایری نماینده خامنه‌ای، تجمع کردند و شعارهایی سر دادند.

آنها که از ۱۸ روز پیش اعتراض خود را به بیرون از گروه ملی صنعتی فولاد ایران کشانده‌اند، در کنار شعارهای اعتراضی خود از حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، هم انتقاد کردند.

کارگران شعار میدادند:‌ «کلیدساز دروغگو، کلید تدبیرت کو؟».

«نه حاکم نه دولت، نیستن به فکر ملت»،

«کشور ما دزد خونه است توی جهان نمونه است»،‌

کارگران در مقابل دفتر موسوی جزایری نماینده خامنه ای شعار میدادند: «اسلامو پله کردین مردمو ذله کردین» و «دشمن ما همین جاست دروغ میگن آمریکاست»

کارگران خواستار پرداخت دستمزدهای معوقه و راه‌اندازی تولید در این مجتمع بزرگ صنعتی هستند.

 کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران تاکید کردند که  تا پرداخت کامل دستمزدهای معوقه و راه‌اندازی تولید تاکید کردند.

خبرگزاری ایلنا هم روز یکشنبه به نقل از کارگران نوشت که: دوماه حقوق معوقه فقط برای حدود ۱۲۰ تن از کارگران زیر دیپلم پرداخت شده است. این در حالی بود که کارگران در کف خیابان گفتند هیچ پولی به آنها پرداخت نشده است.

کریم یاوری،‌ نماینده وزیر تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی برای واحدهای مشکل‌دار استان خوزستان» که هفته گذشته قول پرداخت دستمزدهای معوقه را تا روز جمعه گذشته داده بود، روز یکشنبه ۱۱ آذر، به خبرگزاری ایلنا گفت: «دو هزار کارگر این واحد صنعتی تا دو روز آینده (روز سه شنبه ۱۳ آذر) دستمزد دو ماه خود را دریافت می‌کنند».

پرداخت نشدن دستمزدهای معوقه از سوی کارفرمایان در سالیان اخیر به یکی از مشکلات بزرگ کارگران در ایران تبدیل شده و اعتراض و اعتصاب کارگران را در مناطق مختلف ایران به همراه داشته است.

این اعتراضات حمایتهای زیادی را به خود اختصاص داده است

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy